Røyseveien Utvikling Holding AS
Aktiv- Org.nr.929 933 826
- Aksjeselskap
- Eiendomsutvikling
- Bærum
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Cura Eiendom AS
Røyseveien Utvikling Holding AS er et aksjeselskap i Stabekk i Bærum, stiftet 24. juni 2022. Selskapet driver med utvikling og salg av byggeprosjekter. Styrets leder er Martin Bremnæs.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 1 863 150 kr → 3 945 284 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av revisor · Ny revisor: FGH Revisjon AS
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Bærum, nærmest i omsetning
- Lillo Eiendom ASEiendomsutvikling · Gjettum, Bærum3,9 mill. kromsetning 2025
- Drammensveien 88C ASEiendomsutvikling · Bekkestua, Bærum4,1 mill. kromsetning 2025
- Ringeriksveien 195 ASEiendomsutvikling · Sandvika, Bærum4,1 mill. kromsetning 2025
- RH Invest ASEiendomsutvikling · Bekkestua, Bærum4,1 mill. kromsetning 2025
- Ly Eiendom Utvikling ASEiendomsutvikling · Bekkestua, Bærum3,7 mill. kromsetning 2025
- Ie Invest ASEiendomsutvikling · Snarøya, Bærum4,5 mill. kromsetning 2025
- Bty Eiendom ASEiendomsutvikling · Lommedalen, Bærum3,4 mill. kromsetning 2025
- Eiendoms Prosjekt ASEiendomsutvikling · Høvik, Bærum3,3 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 3 945 | 1 863 | 10 216 | ||
| 3 384 | 708 | 9 009 | −25 | |
| Resultat før skatt | 2 555 | −908 | 8 598 | −25 |
| 2 555 | −908 | 8 592 | −20 | |
| 0 | ||||
| Balanse | ||||
| 20 876 | 33 697 | 45 839 | 24 939 | |
| 6 327 | 8 771 | 9 679 | 1 087 | |
| 14 549 | 24 925 | 36 160 | 23 852 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 85,8 % | 38 % | 88,2 % | |
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 26 % | 21,1 % | 4,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,35 | 1,27 | 1 |
| Totalkapitalrentabilitet | 12,5 % | 1,8 % | 26 % | −0,1 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler21 mill. kr
Omløpsmidler100 %21 mill. kr
Egenkapital og gjeld21 mill. kr
Innskutt egenkapital5 %1,1 mill. kr
Opptjent egenkapital25 %5,2 mill. kr
Kortsiktig gjeld70 %15 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 945 | 1 863 |
| Sum driftskostnader | 561 | 1 155 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | 3 384 | 708 |
| Finansinntekter | 19 | 17 |
| Finanskostnader | 848 | 1 633 |
| Netto finans | −829 | −1 616 |
| Resultat før skatt | 2 555 | −908 |
| Årsresultat | 2 555 | −908 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Martin Bremnæs | 1980 | |
| Styremedlem | Lars Håvi | 1978 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | FGH Revisjon AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Cura Eiendom AS | 8 497 | |
| M. Bremnæs Invest AS | 503 | |
| Rha Holding AS | 500 | |
| RTS Byggconsult AS | 500 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Cura Eiendom AS
- 85 %Røyseveien Utvikling Holding AS
Enheter
HovedenhetRøyseveien Utvikling Holding AS929 933 826
- Forretningsadresse
- c/o Cura eiendom AS, Gamle Ringeriksvei 6, 1369 Stabekk
Underenheter1
- Sted
- Stabekk
Historikk
10 hendelser siden 2022
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
c/o Cura Eiendom AS Fornebuveien 84, 1366 Lysaker → c/o Cura eiendom AS Gamle Ringeriksvei 6, 1369 Stabekk
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3024 Bærum → 3201 Bærum
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Josefines gate 29, 0351 Oslo → c/o Cura Eiendom AS Fornebuveien 84, 1366 Lysaker
Hele kunngjøringen
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen