Ventertek AS
Aktiv- Org.nr.929 913 566
- Aksjeselskap
- Ventilasjon og kuldeteknikk
- Lunner
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 6 ansatte
- ventertek.no
- Del av Morrowstarx AS
- Flyttet
Ventertek AS er et aksjeselskap i Harestua i Lunner, stiftet 29. august 2022. Selskapet driver med ventilasjonsarbeid og har 6 ansatte. Styrets leder er Knut Johan Rosenborg Lauritsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Ny adresse · Hadelandsvegen 2189, 2740 ROA → Kvernhusvegen 21, 2743 HARESTUA
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 6 090 659 kr → 6 807 371 kr
- Ny bransje · Ventilasjonsarbeid → 43.220
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 4 942 287 kr → 6 090 659 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Lignende bedrifter
Ventilasjon og kuldeteknikk i Lunner, nærmest i omsetning
- Morrowstarx ASVentilasjon og kuldeteknikk · Harestua, Lunner53 261 kromsetning 2025
- Varmepumpe & Service ASVentilasjon og kuldeteknikk · Roa, Lunner14 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 6 807 | 6 091 | 4 942 | 660 | |
| 850 | 1 292 | 542 | 2 | |
| EBITDA | 2 | |||
| Resultat før skatt | 794 | 1 256 | 542 | 2 |
| 619 | 979 | 419 | 2 | |
| 0 | ||||
| Balanse | ||||
| 3 309 | 3 371 | 1 047 | 82 | |
| 2 044 | 1 425 | 446 | 27 | |
| 1 265 | 1 946 | 601 | 55 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 12,5 % | 21,2 % | 11 % | 0,3 % |
| Egenkapitalandel | 61,8 % | 42,3 % | 42,6 % | 32,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,38 | 0,49 | 1,38 | 1,24 |
| Totalkapitalrentabilitet | 25,5 % | 58,5 % | 95,9 % | 2,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler3,3 mill. kr
Anleggsmidler91 %3 mill. kr
Omløpsmidler9 %284 928 kr
Egenkapital og gjeld3,3 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %24 430 kr
Opptjent egenkapital61 %2 mill. kr
Kortsiktig gjeld23 %757 925 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 6 807 | 6 091 |
| Sum driftskostnader | 5 958 | 4 799 |
| Lønnskostnader | 2 387 | 2 131 |
| Driftsresultat | 850 | 1 292 |
| Finansinntekter | 1 | 0 |
| Finanskostnader | 56 | 36 |
| Netto finans | −55 | −36 |
| Resultat før skatt | 794 | 1 256 |
| Årsresultat | 619 | 979 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Knut Johan Rosenborg Lauritsen | 1992 | |
| Styremedlem | Inger Marie Tunsli | 1991 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Econio AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Morrowstarx AS | 3 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetVentertek AS929 913 566
- Forretningsadresse
- Kvernhusvegen 21, 2743 Harestua
Underenheter1
- Sted
- Harestua
- Ansatte
- 6
Historikk
11 hendelser siden 2022
- 2026
Ny adresse
Hadelandsvegen 2189, 2740 ROA → Kvernhusvegen 21, 2743 HARESTUA
Hele kunngjøringen
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 6 090 659 kr → 6 807 371 kr
Hele kunngjøringen
Ny bransje
Ventilasjonsarbeid → 43.220
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 4 942 287 kr → 6 090 659 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3054 Lunner → 3234 Lunner
Hele kunngjøringen
- 2023
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2022 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
Ny adresse
Korsrudlinna 219, 2730 LUNNER → Hadelandsvegen 2189, 2740 ROA
Hele kunngjøringen