Talgø Invest AS
Aktiv- Org.nr.929 761 200
- Aksjeselskap
- Tre- og møbelindustri
- Surnadal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 22 ansatte
Talgø Invest AS er et aksjeselskap i Todalen i Surnadal, stiftet 1. august 2022. Selskapet driver med saging og høvling av tre og har 22 ansatte. Daglig leder er Einar Talgø, og styrets leder er Terje Talgø.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Flere ansatte · 21 → 22
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 34 943 880 kr → 41 526 920 kr
- Færre ansatte · 22 → 20
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Ny daglig leder · Einar Talgø
Støtte og tilskudd
12 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 184 681,41 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 128 837,62 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 121 208,53 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 147 192,56 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 117 914,02 kr |
Lignende bedrifter
Tre- og møbelindustri i Surnadal, nærmest i omsetning
- Talgø Bygg ASTre- og møbelindustri · Todalen, Surnadal40 mill. kromsetning 2025
- Kvatro ASTre- og møbelindustri · Surnadal33 mill. kromsetning 2025
- Bøfjorden Sag ASTre- og møbelindustri · Bøfjorden, Surnadal20 mill. kromsetning 2025
- Kvande & Nordvik Møbelfabrikk ASTre- og møbelindustri · Kvanne, Surnadal11 mill. kromsetning 2025
- Solem Sag ASTre- og møbelindustri · Øvre Surnadal, Surnadal9,7 mill. kromsetning 2025
- Holten Treindustri ASTre- og møbelindustri · Bæverfjord, Surnadal7,7 mill. kromsetning 2025
- Laftehøvleriet ASTre- og møbelindustri · Øvre Surnadal, Surnadal1,1 mill. kromsetning 2025
- Sømkompaniet ASTre- og møbelindustri · Kvanne, Surnadal760 030 kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 41 527 | 34 944 | 34 345 | 33 044 | |
| −5 082 | 726 | −116 | 4 322 | |
| EBITDA | 6 114 | |||
| Resultat før skatt | 9 298 | 8 775 | 4 376 | 14 174 |
| 7 138 | 5 432 | 2 866 | 10 987 | |
| Balanse | ||||
| 144 916 | 138 913 | 138 913 | 138 670 | |
| 96 631 | 92 356 | 92 356 | 94 269 | |
| 48 285 | 46 558 | 46 558 | 44 401 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | −12,2 % | 2,1 % | −0,3 % | 13,1 % |
| Egenkapitalandel | 66,7 % | 66,5 % | 66,5 % | 68 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,18 | 1,4 | 1,4 | 2,05 |
| Totalkapitalrentabilitet | 7,8 % | 12,3 % | 5,9 % | 11,1 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler145 mill. kr
Anleggsmidler82 %118 mill. kr
Omløpsmidler18 %27 mill. kr
Egenkapital og gjeld145 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %1 mill. kr
Opptjent egenkapital66 %96 mill. kr
Langsiktig gjeld25 %36 mill. kr
Kortsiktig gjeld8 %12 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 41 527 | 34 944 |
| Sum driftskostnader | 46 609 | 34 218 |
| Lønnskostnader | 20 668 | 18 404 |
| Driftsresultat | −5 082 | 726 |
| Finansinntekter | 16 105 | 16 313 |
| Finanskostnader | 1 724 | 8 265 |
| Netto finans | 14 380 | 8 048 |
| Resultat før skatt | 9 298 | 8 775 |
| Årsresultat | 7 138 | 5 432 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Einar Talgø | 1964 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Terje Talgø | 1958 | |
| Styremedlem | Einar Talgø | 1964 | |
| Styremedlem | Elmer Talgø | 1962 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Pricewaterhousecoopers AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Tohatten AS | 441 | |
| Elmer Invest AS | 145 | |
| At Talgø AS | 131 | |
| C-T Holding AS | 112 | |
| Elmer Invest AS | 79 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Talgø Invest AS
- 100 %Talgø Møretre AS
- 100 %Talgø Bygg AS
- 100 %Byggmarked Surnadal AS
- 100 %AS Bindalsbygg
- 100 %Byggmarked Bytås AS
Enheter
HovedenhetTalgø Invest AS929 761 200
- Forretningsadresse
- Todalsvegen 1357, 6645 Todalen
Underenheter1
- Sted
- Surnadal
- Ansatte
- 22
Historikk
22 hendelser siden 2022
- 2026
Flere ansatteNy
21 → 22
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 34 943 880 kr → 41 526 920 kr
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
22 → 20
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022