Atzal AS
Aktiv- Org.nr.929 753 186
- Aksjeselskap
- Snekkere og innredningsmontører
- Strand
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Atzal AS er et aksjeselskap i Jørpeland i Strand, stiftet 21. august 2022. Selskapet driver med snekkerarbeid. Styrets leder er Sveinung Andre Idsal.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Omsetningen falt · 1 780 960 kr → 1 367 263 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av forretningsadresse · c/o Sveinung Andre Idsal Marmorsvingen 10, 4104 Jørpeland → Stålverksvegen 73, 4100 Jørpeland
- Omsetningen økte · 1 588 467 kr → 1 780 960 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 23,2 % i 2025
Lignende bedrifter
Snekkere og innredningsmontører i Strand, nærmest i omsetning
- A&B Plan ASSnekkere og innredningsmontører · Jørpeland, Strand1,7 mill. kromsetning 2025
- Vatland Byggservice ASSnekkere og innredningsmontører · Jørpeland, Strand2,5 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 1 367 | 1 781 | 1 588 | 248 | |
| 98 | 168 | 267 | 11 | |
| Resultat før skatt | 103 | 167 | 266 | 11 |
| 80 | 130 | 208 | 9 | |
| Balanse | ||||
| 427 | 571 | 466 | 180 | |
| 100 | 170 | 41 | 33 | |
| 326 | 401 | 425 | 147 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 7,2 % | 9,4 % | 16,8 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandel | 23,5 % | 29,8 % | 8,7 % | 18,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,21 | 0,86 | 1,22 |
| Totalkapitalrentabilitet | 20,6 % | 32,4 % | 82,8 % | 6,1 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler426 702 kr
Anleggsmidler16 %67 856 kr
Omløpsmidler84 %358 846 kr
Egenkapital og gjeld426 702 kr
Innskutt egenkapital7 %30 000 kr
Opptjent egenkapital16 %70 293 kr
Langsiktig gjeld2 %9 858 kr
Kortsiktig gjeld74 %316 550 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 367 | 1 781 |
| Sum driftskostnader | 1 269 | 1 613 |
| Lønnskostnader | 762 | 1 165 |
| Driftsresultat | 98 | 168 |
| Finansinntekter | 4 | |
| Finanskostnader | 1 | |
| Netto finans | 4 | −1 |
| Resultat før skatt | 103 | 167 |
| Årsresultat | 80 | 130 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Sveinung Andre Idsal | 1993 | |
| Styremedlem | Robin Idsø | 1993 | |
| Styremedlem | Jørn Vathne | 1972 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Rygr Økonomi AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Svemar AS | 1 000 | |
| Roch Invest AS | 1 000 | |
| JLV Holding AS | 1 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetAtzal AS929 753 186
- Forretningsadresse
- Stålverksvegen 73, 4100 Jørpeland
Underenheter1
- Sted
- Jørpeland
- Ansatte
- Under 5
Historikk
12 hendelser siden 2022
- 2026
- 2025
Endring av forretningsadresse
c/o Sveinung Andre Idsal Marmorsvingen 10, 4104 Jørpeland → Stålverksvegen 73, 4100 Jørpeland
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av formål
Formål: Håndverkstjenester og annet som naturlig faller sammen med dette.
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Sveinung Andre Idsal, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen