Sta-Invest AS
Org.nr. 929 484 495AksjeselskapCamping, hytter og ferieleiligheterDrift av vandrerhjem og ferieleiligheterAktiv
c/o Gullingen Turistsenter AS, 4230 Sand
Sta-Invest AS er et aksjeselskap i Sand i Suldal, stiftet 15. oktober 1979. Selskapet driver med drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Daglig leder er Jan Nilsen, og styrets leder er Anne Karin Vårvik.
Fakta om Sta-Invest AS
- Daglig leder
- Jan Nilsen (f. 1960)
- Styreleder
- Anne Karin Vårvik (f. 1963)
- Stiftet
- Kommune
- Suldal
- Største eiere (2025)
- Jan Nilsen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,8 mill. kr−31,7 % mot 2024
Driftsresultat98 675 kr−55,7 % mot 2024
Årsresultat575 497 kr+19,1 % mot 2024
Egenkapital5,5 mill. kr+5,8 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 757 | 2 574 |
| Driftsresultat | 99 | 223 |
| Resultat før skatt | 597 | 518 |
| Årsresultat | 575 | 483 |
| Sum eiendeler | 7 214 | 7 299 |
| Egenkapital | 5 471 | 5 170 |
| Gjeld | 1 743 | 2 129 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 2 574 140 kr → 1 757 056 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Morselskap for 2 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 31,7 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drive handel, eiendomsforvaltning, investering i andre selskaper og alt som herved er forbundet.
- Juridisk navn
- STA-INVEST AS
- Org.nr.
- 929 484 495
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 15.10.1979
- Registrert
- 12.03.1995
- Bransje
- Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter 55.200
- Daglig leder
- Jan Nilsen (f. 1960)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 600 kr
- Forretningsadresse
- c/o Gullingen Turistsenter AS, 4230 Sand
- Kommune
- Suldal
- Telefon
- 51 52 20 60
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 757 | 2 574 | 2 609 | 1 766 | 126 | 658 | 867 | 0 | 0 | |
| Driftsresultat | 99 | 223 | −47 | 35 | −33 | −57 | −49 | −9 | −13 | −14 |
| EBITDA | −13 | −14 | ||||||||
| Resultat før skatt | 597 | 518 | 761 | 687 | −295 | 746 | 538 | 3 106 | 1 260 | −98 |
| Årsresultat | 575 | 483 | 761 | 687 | −295 | 746 | 538 | 3 106 | 1 260 | −98 |
| Sum eiendeler | 7 214 | 7 299 | 8 168 | 8 089 | 7 333 | 8 339 | 8 295 | 8 193 | 7 728 | 7 756 |
| Egenkapital | 5 471 | 5 170 | 5 237 | 5 476 | 4 789 | 5 084 | 4 696 | 5 827 | 2 721 | 1 462 |
| Gjeld | 1 743 | 2 129 | 2 931 | 2 613 | 2 544 | 3 255 | 3 600 | 2 366 | 5 007 | 6 295 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler7,2 mill. kr
Anleggsmidler86 %6,2 mill. kr
Omløpsmidler14 %986 842 kr
Egenkapital og gjeld7,2 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 600 kr
Opptjent egenkapital75 %5,4 mill. kr
Langsiktig gjeld19 %1,4 mill. kr
Kortsiktig gjeld5 %372 156 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 757 | 2 574 |
| Sum driftskostnader | 1 658 | 2 351 |
| Lønnskostnader | 1 635 | 2 325 |
| Driftsresultat | 99 | 223 |
| Finansinntekter | 500 | 358 |
| Finanskostnader | 2 | 63 |
| Netto finans | 498 | 295 |
| Resultat før skatt | 597 | 518 |
| Årsresultat | 575 | 483 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 8,7 % | −1,8 % |
| Egenkapitalandel | 75,8 % | 70,8 % | 64,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,65 | 1,91 | 2,31 |
| Totalkapitalrentabilitet | 8,3 % | 7,5 % | 9,4 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jan Nilsen | 1960 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anne Karin Vårvik | 1963 |
| Styremedlem | Jan Nilsen | 1960 |
| Varamedlem | Andor Svein Tennøy | 1961 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Aaudit AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Jan Nilsen (født 1960) | 8 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Sta-Invest AS
Enheter
HovedenhetSta-Invest AS929 484 495
- Forretningsadresse
- c/o Gullingen Turistsenter AS, 4230 Sand
Underenheter1
- Sted
- Sand
Støtte og tilskudd
8 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 453,75 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 861,64 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 239,76 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 271,01 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 11 551,82 kr |
Historikk
44 hendelser siden 1979
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2020
- 2019
Kreditorvarsel
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Suldal, nærmest i omsetning
Bakstraumen AS1,3 mill. kromsetning 2025ASLindum Camping AS1,2 mill. kromsetning 2025ASForeneset Fjordferie AS2,5 mill. kromsetning 2025ASHimom AS69 294 kromsetning 2025ASHøyvik Panorama AS0 kromsetning 2025ASGullingen Turistsenter AS6,9 mill. kromsetning 20255ansatteAS
Camping, hytter og ferieleiligheter i SuldalAlle selskaper i Suldal