Futurum Ventures Fund I AS
Aktiv- Org.nr.929 456 416
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Trondheim
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Kapitalendring
- Nye vedtekter
Futurum Ventures Fund I AS er et aksjeselskap i Trondheim, stiftet 1. juni 2022. Selskapet driver med alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond. Daglig leder er Øystein Robertsen Skiri, og styrets leder er Per Olav Monseth.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Kapitalforhøyelse · 10 500 000,02 kr → 11 000 000,02 kr (+500 000 kr)
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
- Endring av kapital · Kapital 10 000 000,02 kr → 10 500 000,02 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Trondheim, nærmest i omsetning
- Guell ASHolding- og investeringsselskaper · Trondheim0 kromsetning 2025
- Andreas Denstad Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Trondheim0 kromsetning 2025
- Johnsen-Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Trondheim0 kromsetning 2025
- Farboss ASHolding- og investeringsselskaper · Klæbu, Trondheim0 kromsetning 2025
- Nicholas 07 ASHolding- og investeringsselskaper · Flatåsen, Trondheim0 kromsetning 2025
- Rije Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Ranheim, Trondheim0 kromsetning 2025
- Exactpay Capital Management ASHolding- og investeringsselskaper · Trondheim0 kromsetning 2025
- Mek Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Charlottenlund, Trondheim0 kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 0 | 0 | 0 | ||
| −12 875 | −11 080 | −26 129 | −23 | |
| Resultat før skatt | −32 385 | −33 335 | −36 649 | −23 |
| −32 385 | −33 335 | −36 649 | −23 | |
| 0 | 0 | 0 | ||
| Balanse | ||||
| 240 385 | 202 480 | 169 814 | 24 | |
| 232 751 | 195 135 | 162 470 | 1 | |
| 7 634 | 7 345 | 7 343 | 23 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Egenkapitalandel | 96,8 % | 96,4 % | 95,7 % | 4,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,35 | 23,12 | 1,04 |
| Totalkapitalrentabilitet | −5,6 % | −5,7 % | −30,6 % | −95,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler240 mill. kr
Anleggsmidler96 %232 mill. kr
Omløpsmidler4 %8,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld240 mill. kr
Innskutt egenkapital97 %233 mill. kr
Opptjent egenkapital0 %0 kr
Kortsiktig gjeld3 %7,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 12 875 | 11 080 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −12 875 | −11 080 |
| Finansinntekter | 432 | 502 |
| Finanskostnader | 19 942 | 22 757 |
| Netto finans | −19 510 | −22 255 |
| Resultat før skatt | −32 385 | −33 335 |
| Årsresultat | −32 385 | −33 335 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Øystein Robertsen Skiri | 1975 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Per Olav Monseth | 1979 | |
| Styremedlem | Øystein Robertsen Skiri | 1975 | |
| Styremedlem | Petter Fornæss | 1976 | |
| Styremedlem | Ivar Arnesen | 1976 | |
| Styremedlem | Magnus Bang Svendsen | 1972 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Ernst & Young AS | ||
| Regnskapsfører | Statement AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Salvesen & Thams Invest AS | 100 000 000 | |
| Byggteknikk Prosjekt AS | 74 566 667 | |
| Fornæss Invest AS | 74 566 667 | |
| Ivar Arnesen Invest AS | 74 566 667 | |
| The Forward Project AS | 50 000 000 |
Historikk
43 hendelser siden 2022
- 2026
KapitalforhøyelseNy
10 500 000,02 kr → 11 000 000,02 kr (+500 000 kr)
Hele kunngjøringen
Endring av kapital
Kapital 10 000 000,02 kr → 10 500 000,02 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Endring av kapital
Kapital 9 500 000,02 kr → 10 000 000,02 kr
Hele kunngjøringen
Endring av kapital
Kapital 9 000 000,02 kr → 9 500 000,02 kr
Hele kunngjøringen