Verkstedveien 4 Holding AS
Aktiv- Org.nr.929 426 185
- Aksjeselskap
- Utleie av fast eiendom
- Rana
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Verkstedveien 4 Holding AS er et aksjeselskap i Mo i Rana i Rana, stiftet 25. mai 2022. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Frank Bråthen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024 (ny versjon)
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Fusjon gjennomført · Gjennomføring av fusjon
- Fusjon vedtatt · Beslutning om fusjon
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −3,8 mill. kr
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Rana, nærmest i omsetning
- Losvik Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Mo i Rana, Rana1,3 mill. kromsetning 2025
- Sikterigata 4 ASUtleie av fast eiendom · Mo i Rana, Rana1,3 mill. kromsetning 2025
- Kjernen Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Mo i Rana, Rana1,3 mill. kromsetning 2025
- Mellomvika 37 ASUtleie av fast eiendom · Mo i Rana, Rana1,3 mill. kromsetning 2025
- Titus Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Mo i Rana, Rana1,2 mill. kromsetning 2025
- Ellingsen Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Mo i Rana, Rana1,3 mill. kromsetning 2025
- STS Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Mo i Rana, Rana1,3 mill. kromsetning 2025
- Arstad Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Mo i Rana, Rana1,2 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 1 264 | 1 201 | |||
| 835 | 669 | −8 | −18 | |
| Resultat før skatt | 295 | 127 | 166 | −160 |
| 220 | 99 | 166 | −160 | |
| 0 | 0 | 0 | ||
| Balanse | ||||
| 2 549 | 2 605 | 8 198 | 8 440 | |
| −3 814 | −4 034 | 1 606 | 1 440 | |
| 6 362 | 6 639 | 6 592 | 7 000 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 66,1 % | 55,7 % | ||
| Egenkapitalandel | −149,6 % | −154,8 % | 19,6 % | 17,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,83 | 1,94 | 175,86 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 32,5 % | 12,4 % | 7,7 % | −0,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,5 mill. kr
Anleggsmidler89 %2,3 mill. kr
Omløpsmidler11 %268 135 kr
Egenkapital og gjeld2,5 mill. kr
Innskutt egenkapital63 %1,6 mill. kr
Opptjent egenkapital−212 %−5,4 mill. kr
Langsiktig gjeld244 %6,2 mill. kr
Kortsiktig gjeld6 %146 330 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 264 | 1 201 |
| Sum driftskostnader | 429 | 532 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 835 | 669 |
| Finansinntekter | 2 | 0 |
| Finanskostnader | 542 | 542 |
| Netto finans | −540 | −541 |
| Resultat før skatt | 295 | 127 |
| Årsresultat | 220 | 99 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Frank Bråthen | 1970 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Frank Bråthen (født 1970) | 15 | |
| Grete Lian (født 1968) | 15 | |
| Adrian Bernhoff (født 1993) | 15 | |
| Kamilla Fagerland (født 1987) | 15 | |
| Mathias Bernhoff (født 1996) | 15 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetVerkstedveien 4 Holding AS929 426 185
- Forretningsadresse
- Verkstedveien 4, 8624 Mo i Rana
Underenheter1
- Sted
- Mo i Rana
Historikk
9 hendelser siden 2022
- 2026
- 2025
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2024 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Verkstedveien 4 → Verkstedveien 4, Mo i Rana
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen