Ty Tannklinikk Holding AS
Aktiv- Org.nr.929 142 802
- Aksjeselskap
- Tannleger
- Trondheim
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Loa AS
- Kapitalendring
- Nye vedtekter
Ty Tannklinikk Holding AS er et aksjeselskap i Trondheim, stiftet 31. mars 2022. Selskapet driver med tannlegetjenester. Styrets leder er Arnt Einar Andersen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Kapitalforhøyelse · 17 899 974 kr → 18 399 975 kr (+500 001 kr)
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
- Nytt årsregnskap · 2025
- Meldepliktig avtale
- Endring av kapital · Kapital 16 927 751 kr → 17 899 974 kr
Lignende bedrifter
Tannleger i Trondheim
- Tannlege Matias Fosse MarjalaTannleger · Charlottenlund, Trondheim
- Tannlege Endre WinjeTannleger · Trondheim
- Loa ASTannleger · Trondheim
- Tannlege Theresa PhamTannleger · Trondheim
- Tannlege Janne Angen IndergårdTannleger · Leinstrand, Trondheim
- Tannlege Daniel HafziTannleger · Trondheim
- Tannlege Vegard B. VårumTannleger · Ranheim, Trondheim
- Tannlege Miriam KlevTannleger · Trondheim
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 2 900 | 7 600 | 4 500 | ||
| −265 | 2 773 | 7 351 | 4 454 | |
| Resultat før skatt | −1 760 | 971 | 5 876 | 4 083 |
| −1 370 | 755 | 4 581 | 3 186 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||
| 69 918 | 49 756 | 58 691 | 43 560 | |
| 32 746 | 27 116 | 26 361 | 19 680 | |
| 37 172 | 22 640 | 32 330 | 23 880 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 95,6 % | 96,7 % | 99 % | |
| Egenkapitalandel | 46,8 % | 54,5 % | 44,9 % | 45,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 23,35 | 1,75 | 1,42 | 2,58 |
| Totalkapitalrentabilitet | −0,3 % | 5,1 % | 14,4 % | 10,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler70 mill. kr
Anleggsmidler93 %65 mill. kr
Omløpsmidler7 %5 mill. kr
Egenkapital og gjeld70 mill. kr
Innskutt egenkapital37 %26 mill. kr
Opptjent egenkapital10 %7,1 mill. kr
Langsiktig gjeld53 %37 mill. kr
Kortsiktig gjeld0 %215 980 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 900 | |
| Sum driftskostnader | 265 | 127 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | −265 | 2 773 |
| Finansinntekter | 101 | 0 |
| Finanskostnader | 1 596 | 1 802 |
| Netto finans | −1 495 | −1 802 |
| Resultat før skatt | −1 760 | 971 |
| Årsresultat | −1 370 | 755 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Arnt Einar Andersen | 1968 | |
| Styremedlem | Odd Bjørn Jøstensen Lutnæs | 1978 | |
| Styremedlem | Leif Henrik Borge Olsen | 1969 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Kraft Rådgivning og Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Soldi Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Loa AS | 16 500 000 | |
| Medident Trondheim AS | 555 556 | |
| Severin Suveren AS | 336 842 | |
| Tannlege Eva Børstad AS | 277 778 | |
| Periodontia Holding AS | 138 889 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Medident Trondheim AS | Ny eier | 0 → 555 556 |
| Tannlege Eva Børstad AS | Ny eier | 0 → 277 778 |
| Periodontia Holding AS | Ny eier | 0 → 138 889 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Loa AS
- 92,2 %Ty Tannklinikk Holding AS
- 100 %Ty Tannklinikk AS
- 92,2 %Ty Tannklinikk Holding AS
Enheter
HovedenhetTy Tannklinikk Holding AS929 142 802
- Forretningsadresse
- Olav Tryggvasons gate 24, 7011 Trondheim
Underenheter1
- Sted
- Trondheim
Historikk
22 hendelser siden 2022
- 2026
KapitalforhøyelseNy
17 899 974 kr → 18 399 975 kr (+500 001 kr)
Hele kunngjøringen
- 2025
Meldepliktig avtale
Hele kunngjøringen
Endring av kapital
Kapital 16 927 751 kr → 17 899 974 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
Endring av kapital
Kapital 16 836 842 kr → 16 927 751 kr
Hele kunngjøringen