Galdhøpiggen Sommerskisenter AS
Aktiv- Org.nr.929 093 984
- Aksjeselskap
- Idrett og trening
- Lom
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 14 ansatte
- Del av Juvasshytta Holding AS
Galdhøpiggen Sommerskisenter AS er et aksjeselskap i Lom, stiftet 24. februar 2022. Selskapet driver med sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted og har 14 ansatte. Daglig leder er Silje Stee Vole, og styrets leder er Per Arne Vole.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Flere ansatte · 13 → 14
- Endring av forretningsadresse · Galdhøpiggvegen 41, 2687 Bøverdalen → Sognefjellsvegen 1463, 2686 Lom
- Omsetningen økte · 13 143 468 kr → 17 785 853 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av revisor · Ny revisor: Torkildsen AS
Støtte og tilskudd
16 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 23 266,17 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 45 162,04 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 48 933,35 kr |
| 2026 | IN Innlandet | Risikolån og garantier, Distriktsrettede risikolån | 2 mill. kr |
| 2026 | IN Innlandet | Distriktsutviklingstilskudd, Bedriftsutviklingstilskudd | 375 000 kr |
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Lom, nærmest i omsetning
- Sognefjellet Sommerskisenter ASIdrett og trening · Bøverdalen, Lom1,3 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 17 786 | 13 143 | 11 402 | 9 605 | |
| 5 134 | 1 057 | 1 298 | 1 598 | |
| EBITDA | 3 199 | |||
| Resultat før skatt | 4 826 | 583 | 759 | 1 278 |
| 3 763 | 441 | 587 | 997 | |
| Balanse | ||||
| 22 289 | 15 419 | 14 980 | 14 699 | |
| 12 029 | 6 265 | 5 824 | 5 238 | |
| 10 261 | 9 154 | 9 156 | 9 461 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 28,9 % | 8 % | 11,4 % | 16,6 % |
| Egenkapitalandel | 54 % | 40,6 % | 38,9 % | 35,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 2,98 | 2,88 | 2,69 |
| Totalkapitalrentabilitet | 28,1 % | 7,6 % | 9 % | 11 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler22 mill. kr
Anleggsmidler62 %14 mill. kr
Omløpsmidler38 %8,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld22 mill. kr
Innskutt egenkapital19 %4,2 mill. kr
Opptjent egenkapital35 %7,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld23 %5 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 17 786 | 13 143 |
| Sum driftskostnader | 12 652 | 12 086 |
| Lønnskostnader | 4 087 | 3 989 |
| Driftsresultat | 5 134 | 1 057 |
| Finansinntekter | 168 | 92 |
| Finanskostnader | 475 | 567 |
| Netto finans | −308 | −475 |
| Resultat før skatt | 4 826 | 583 |
| Årsresultat | 3 763 | 441 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Silje Stee Vole | 1990 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Per Arne Vole | 1986 | |
| Styremedlem | Silje Stee Vole | 1990 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Torkildsen AS | ||
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS | ||
| Regnskapsfører | Jotunheimen Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Juvasshytta Holding AS | 30 000 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Juvasshytta Holding AS
- 100 %Galdhøpiggen Sommerskisenter AS
Enheter
HovedenhetGaldhøpiggen Sommerskisenter AS929 093 984
- Forretningsadresse
- Sognefjellsvegen 1463, 2686 Lom
Underenheter1
- Sted
- Lom
- Ansatte
- 14
Historikk
17 hendelser siden 2022
- 2026
Flere ansatteNy
13 → 14
Endring av forretningsadresse
Galdhøpiggvegen 41, 2687 Bøverdalen → Sognefjellsvegen 1463, 2686 Lom
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
11 → 10
- 2025
- 2024
- 2023