Contre AS
Aktiv- Org.nr.928 997 944
- Aksjeselskap
- Andre byggfag
- Gausdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 22 ansatte
- Sentral godkjenning
Contre AS er et aksjeselskap i Østre Gausdal i Gausdal, stiftet 28. februar 2022. Selskapet driver med annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger og har 22 ansatte. Daglig leder er Espen Dahlsveen, og styrets leder er Petter Løype.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Ny lenke til sosiale medier · instagram.com/contre_as
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny daglig leder · Håvard Musdalslien → Espen Dahlsveen
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 04.08.2029
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 31 388,05 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 18 625,13 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 26 199,63 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 55 545,12 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 19 529,41 kr |
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 32 824 | 32 674 | 31 031 | 17 169 | |
| 560 | 1 369 | 1 082 | 1 237 | |
| Resultat før skatt | 511 | 1 335 | 1 078 | 1 236 |
| 397 | 1 040 | 840 | 965 | |
| 16 | 17 | |||
| Balanse | ||||
| 13 245 | 13 226 | 12 093 | 8 584 | |
| 3 843 | 3 445 | 2 405 | 1 565 | |
| 9 402 | 9 781 | 9 687 | 7 019 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 1,7 % | 4,2 % | 3,5 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandel | 29 % | 26,1 % | 19,9 % | 18,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,39 | 1,25 | 1,23 |
| Totalkapitalrentabilitet | 3,9 % | 10,6 % | 10,4 % | 14,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler13 mill. kr
Anleggsmidler4 %534 511 kr
Omløpsmidler96 %13 mill. kr
Egenkapital og gjeld13 mill. kr
Innskutt egenkapital5 %600 000 kr
Opptjent egenkapital24 %3,2 mill. kr
Langsiktig gjeld4 %576 045 kr
Kortsiktig gjeld66 %8,8 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 32 824 | 32 674 |
| Sum driftskostnader | 32 264 | 31 305 |
| Lønnskostnader | 12 281 | 10 543 |
| Driftsresultat | 560 | 1 369 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | −49 | −34 |
| Resultat før skatt | 511 | 1 335 |
| Årsresultat | 397 | 1 040 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Espen Dahlsveen | 1970 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Petter Løype | 1983 | |
| Styremedlem | Anders Kolrud | 1987 | |
| Styremedlem | Erik Løype | 1989 | |
| Styremedlem | Magnus Aasen | 1982 | |
| Styremedlem | Pia-Merethe Murland | 1984 | |
| Styremedlem | Håvard Musdalslien | 1982 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Valentor Revisjon AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Magnus Aasen AS | 200 000 | |
| Løype AS | 200 000 | |
| Musdalslien & Kolrud AS | 200 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetContre AS928 997 944
- Forretningsadresse
- Østringsvegen 1C, 2651 Østre Gausdal
Underenheter1
- Sted
- Østre Gausdal
- Ansatte
- 22
Historikk
9 hendelser siden 2022
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
instagram.com/contre_as
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Bjørndalsvollen 3 → Østringsvegen 1C, Østre Gausdal
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av revisor
Ny revisor: Oppland Revisjon & Rådgivning AS
Hele kunngjøringen
- 2022
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen