Stangnes Bilskade AS
Aktiv- Org.nr.928 857 670
- Aksjeselskap
- Bilverksteder
- Harstad
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 17 ansatte
Stangnes Bilskade AS er et aksjeselskap i Harstad, stiftet 28. januar 2022. Selskapet driver med reparasjon og vedlikehold av motorvogner og har 17 ansatte. Daglig leder er Simen Høybakk, og styrets leder er Marius Molund.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Ny lenke til sosiale medier · instagram.com/stangnes_bilskade_as
- Flere ansatte · 16 → 17
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 37 373 701 kr → 41 319 559 kr
- Flere ansatte · 17 → 18
- Færre ansatte · 20 → 17
Støtte og tilskudd
14 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 105 416,98 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 82 362,40 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 1 mill. kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 77 194,59 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 112 581,40 kr |
Lignende bedrifter
Bilverksteder i Harstad, nærmest i omsetning
- Harstad Bil ASBilverksteder · Harstad39 mill. kromsetning 2025
- K. Simonsen Storbilsenter ASBilverksteder · Harstad33 mill. kromsetning 2025
- Harstad Dekksenter ASBilverksteder · Harstad31 mill. kromsetning 2025
- Sulland Bilskade Harstad ASBilverksteder · Harstad30 mill. kromsetning 2025
- Teknisk Bureau Last Harstad ASBilverksteder · Harstad28 mill. kromsetning 2025
- Norbil ASBilverksteder · Harstad55 mill. kromsetning 2025
- JL Harstad ASBilverksteder · Harstad11 mill. kromsetning 2025
- Haukebøe Service ASBilverksteder · Harstad11 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 41 320 | 37 374 | 29 370 | 121 | |
| 5 802 | 1 650 | −3 202 | −2 955 | |
| EBITDA | −2 952 | |||
| Resultat før skatt | 4 679 | 383 | −4 210 | −2 964 |
| 4 477 | 383 | −4 207 | −2 312 | |
| Balanse | ||||
| 22 453 | 19 912 | 20 372 | 3 743 | |
| 1 686 | −2 792 | −3 174 | −2 867 | |
| 20 767 | 22 704 | 23 546 | 6 610 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 14 % | 4,4 % | −10,9 % | −2 442,2 % |
| Egenkapitalandel | 7,5 % | −14 % | −15,6 % | −76,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 0,57 | 0,46 | 0,09 |
| Totalkapitalrentabilitet | 27,7 % | 8,4 % | −26,2 % | −79 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler22 mill. kr
Anleggsmidler60 %13 mill. kr
Omløpsmidler40 %9,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld22 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %50 000 kr
Opptjent egenkapital7 %1,6 mill. kr
Langsiktig gjeld44 %9,9 mill. kr
Kortsiktig gjeld48 %11 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 41 320 | 37 374 |
| Sum driftskostnader | 35 517 | 35 724 |
| Lønnskostnader | 12 044 | 11 940 |
| Driftsresultat | 5 802 | 1 650 |
| Finansinntekter | 73 | 51 |
| Finanskostnader | 1 196 | 1 318 |
| Netto finans | −1 123 | −1 267 |
| Resultat før skatt | 4 679 | 383 |
| Årsresultat | 4 477 | 383 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Simen Høybakk | 1990 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Marius Molund | 1978 | |
| Styremedlem | Jim Henrik Madsen | 1966 | |
| Styremedlem | Per Ivar Molund | 1953 | |
| Styremedlem | Sten Magne Andreassen | 1961 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revicom AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Biltrend AS | 1 040 | |
| Biltrend Harstad AS | 1 000 | |
| Biltrend Eiendom Harstad AS | 1 000 | |
| Bil og Karosseri A/S | 960 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetStangnes Bilskade AS928 857 670
- Forretningsadresse
- Stangnesterminalen 2C, 9409 Harstad
Underenheter1
- Sted
- Harstad
- Ansatte
- 17
Historikk
20 hendelser siden 2022
- 2026
Ny lenke til sosiale medier
instagram.com/stangnes_bilskade_as
Flere ansatteNy
16 → 17
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 37 373 701 kr → 41 319 559 kr
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
17 → 18
Færre ansatte
20 → 17
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 29 370 295 kr → 37 373 701 kr
Hele kunngjøringen
- 2024