Malling & Co Venture AS
Aktiv- Org.nr.928 709 582
- Aksjeselskap
- Eiendomsforvaltning
- Oslo
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Eiendomshuset Malling & Co AS
Malling & Co Venture AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 17. januar 2022. Selskapet driver med eiendomsforvaltning på oppdrag. Styrets leder er Anders Berggren.
Nøkkeltall 2025
Driftsresultat 2022–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt styremedlem · Jørn Melheim Bråteng
- Endring av kapital · Kapital 500 000 kr → 544 142,50 kr
- Endring av vedtektsdato · Vedtekter av 27.06.2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
Lignende bedrifter
Eiendomsforvaltning i Oslo
- Ekberg TakstEiendomsforvaltning · Oslo
- Greveskogen Næring ASEiendomsforvaltning · Oslo
- Lundalen HytteforeningEiendomsforvaltning · Oslo
- Pål's Tjenester Pål LøwEiendomsforvaltning · Oslo
- Ga Johnsen ConsultingEiendomsforvaltning · Oslo
- Pollesundet Bryggeforetak SAEiendomsforvaltning · Oslo
- Am RasmussenEiendomsforvaltning · Oslo
- Tollofsens TjenesterEiendomsforvaltning · Oslo
Driftsresultat 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| −200 | −180 | −51 | −14 | |
| Resultat før skatt | −901 | −2 670 | −169 | −46 |
| −901 | −2 670 | −180 | −35 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||
| 6 895 | 8 089 | 9 261 | 2 821 | |
| 6 718 | 7 604 | −111 | 70 | |
| 178 | 485 | 9 372 | 2 751 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Egenkapitalandel | 97,4 % | 94 % | −1,2 % | 2,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,24 | 1,08 | 35,32 | 60 |
| Totalkapitalrentabilitet | −2,6 % | −2 % | −0,8 % | −0,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler6,9 mill. kr
Anleggsmidler99 %6,9 mill. kr
Omløpsmidler1 %42 368 kr
Egenkapital og gjeld6,9 mill. kr
Innskutt egenkapital152 %11 mill. kr
Opptjent egenkapital−55 %−3,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld3 %177 528 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 200 | 180 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −200 | −180 |
| Finansinntekter | 8 | 9 |
| Finanskostnader | 710 | 2 499 |
| Netto finans | −702 | −2 490 |
| Resultat før skatt | −901 | −2 670 |
| Årsresultat | −901 | −2 670 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Anders Berggren | 1965 | |
| Styremedlem | Tor Arne Utgård | 1965 | |
| Styremedlem | Peter Tidemand Malling | 1971 | |
| Styremedlem | Jørn Melheim Bråteng | 1987 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Bdo AS | ||
| Regnskapsfører | Malling & Co Forvaltning AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Eiendomshuset Malling & Co AS | 648 089 | |
| Petima Invest AS | 54 414 | |
| Laba Holding AS | 48 973 | |
| Hilma Invest AS | 43 531 | |
| Boan Invest AS | 32 649 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Eiendomshuset Malling & Co AS | Økte | 594 500 → 648 089 |
| Petima Invest AS | Økte | 50 000 → 54 414 |
| Laba Holding AS | Økte | 45 000 → 48 973 |
| Hilma Invest AS | Økte | 40 000 → 43 531 |
| Boan Invest AS | Økte | 30 000 → 32 649 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Eiendomshuset Malling & Co AS
- 59,6 %Malling & Co Venture AS
Historikk
11 hendelser siden 2022
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023