Ilaveien 2 AS
Aktiv- Org.nr.928 654 524
- Aksjeselskap
- Eiendomsutvikling
- Oslo
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av M3 Boliger Invest AS
Ilaveien 2 AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 1. januar 2022. Selskapet driver med utvikling og salg av byggeprosjekter. Styrets leder er Marius Bjelland.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2022–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 21 435 645 kr → 26 518 824 kr
- Fusjon vedtatt · Fusjonsbeslutning
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Konkurs - innstilling av bobehandlingen
- Endring av revisor · Ny revisor: Nitschke AS
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Oslo, nærmest i omsetning
- Odysseus ASEiendomsutvikling · Oslo27 mill. kromsetning 2025
- Sjøsiden Senter ASEiendomsutvikling · Oslo27 mill. kromsetning 2025
- Clemenskvartalet FBK ASEiendomsutvikling · Oslo26 mill. kromsetning 2025
- Kobbervikdalen 2 Utvikling ASEiendomsutvikling · Oslo26 mill. kromsetning 2025
- Kala Utvikling ASEiendomsutvikling · Oslo27 mill. kromsetning 2025
- BM Boligutvikling Oslo ASEiendomsutvikling · Oslo27 mill. kromsetning 2025
- Huldervegen 2 ASEiendomsutvikling · Oslo27 mill. kromsetning 2025
- Lørenveien Næring ASEiendomsutvikling · Oslo27 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2022–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||
| 26 519 | 21 436 | 97 | ||
| 3 048 | 4 121 | 31 | −7 | |
| Resultat før skatt | 1 013 | 2 932 | −735 | −792 |
| 790 | 2 623 | −735 | −792 | |
| 0 | 0 | 0 | ||
| Balanse | ||||
| 22 703 | 21 341 | 16 934 | 16 646 | |
| 1 916 | 1 126 | −1 497 | −762 | |
| 20 787 | 20 214 | 18 431 | 17 408 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||
| Driftsmargin | 11,5 % | 19,2 % | 32,4 % | |
| Egenkapitalandel | 8,4 % | 5,3 % | −8,8 % | −4,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,94 | 605,43 | 238,96 | 69,94 |
| Totalkapitalrentabilitet | 13,9 % | 21,5 % | 0,2 % | −0 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler23 mill. kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %23 mill. kr
Egenkapital og gjeld23 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital8 %1,9 mill. kr
Kortsiktig gjeld34 %7,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 26 519 | 21 436 |
| Sum driftskostnader | 23 471 | 17 315 |
| Lønnskostnader | 5 | |
| Driftsresultat | 3 048 | 4 121 |
| Finansinntekter | 16 | 0 |
| Finanskostnader | 2 050 | 1 189 |
| Netto finans | −2 035 | −1 189 |
| Resultat før skatt | 1 013 | 2 932 |
| Årsresultat | 790 | 2 623 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Marius Bjelland | 1971 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Nitschke AS | ||
| Regnskapsfører | Digitall AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| M3 Boliger Invest AS | 3 000 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| M3 Boliger Invest AS | Ny eier | 0 → 3 000 |
| Christor AS | Solgte seg ut | 1 500 → 0 |
| Topaas Holding AS | Solgte seg ut | 1 500 → 0 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetIlaveien 2 AS928 654 524
- Forretningsadresse
- Nedre Skøyen vei 3, 0277 Oslo
Underenheter1
- Sted
- Oslo
Historikk
23 hendelser siden 2022
- 2026
Omsetningen økte
21 435 645 kr → 26 518 824 kr
- 2025
Konkurs - innstilling av bobehandlingen
Hele kunngjøringen
Tvangsoppløsning av aksjeselskap
Hele kunngjøringen
Varsel om tvangsoppløsning
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Griniveien 363, 1356 Bekkestua → Nedre Skøyen vei 3, 0277 Oslo
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Signatur: Styrets leder alene eller to styremedlemmer i fellesskap.
Hele kunngjøringen