Hopp til innholdet

Usp Innovation AS

Org.nr. 928 572 005AksjeselskapAktiv
c/o Rosser AS, Thorvald Meyers gate 7, 0555 Oslo

Usp Innovation AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 4. januar 2022. Daglig leder er Roy Erik Hansen, og styrets leder er Roy Erik Hansen.

Fakta om Usp Innovation AS

Daglig leder
Roy Erik Hansen (f. 1960)
Styreleder
Roy Erik Hansen (f. 1960)
Stiftet
Kommune
Oslo
Største eiere (2025)

Regnskap og nøkkeltall

Omsetning1,6 mill. kr+9,3 % mot 2024
Driftsresultat110 342 kr−38,8 % mot 2024
Årsresultat168 054 kr+0,6 % mot 2024
Egenkapital539 097 kr+45,3 % mot 2024
AnsatteUnder 5
Regnskap og nøkkeltall
Beløp i 1 000 kr20252024
Sum driftsinntekter1 6441 504
Driftsresultat110180
Resultat før skatt208200
Årsresultat168167
Sum eiendeler9021 032
Egenkapital539371
Gjeld363661
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025

Hva som har skjedd

  • Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
  • Endring av forretningsadresse · Øvre Rælingsveg 69, 2005 Rælingen → c/o Rosser AS Thorvald Meyers gate 7, 0555 Oslo
  • Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
  • Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023

Offisiell foretaksinformasjon

Vedtektsfestet formål

Investeringer, kjøp og salg av aksjer.

Juridisk navn
USP INNOVATION AS
Org.nr.
928 572 005
Selskapsform
Aksjeselskap
Stiftet
04.01.2022
Registrert
19.01.2022
Bransje
Uoppgitt i Brønnøysundregistrene · sist oppgitt: 70.220 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (til mars 2026)
Daglig leder
Roy Erik Hansen (f. 1960)
Ansatte
Under 5 ansatte
Aksjekapital
30 000 kr
Forretningsadresse
c/o Rosser AS, Thorvald Meyers gate 7, 0555 OsloÅpne i kart
Kommune
Oslo
Status
Aktiv
Registrert i
  • Foretaksregisteret
  • MVA-registeret
  • Frivillighetsregisteret
  • Stiftelsesregisteret
Enhetsregisteret, lest 31.10.2026

Regnskap

Alle år

Beløp i 1 000 kr
Alle år
Regnskapslinje2025202420232022
Sum driftsinntekter1 6441 504180
Driftsresultat110180−20−12
Resultat før skatt20820011862
Årsresultat16816711862
Sum eiendeler9021 032333335
Egenkapital53937120486
Gjeld363661129248

Balanse over tid

Årsregnskap 2025

Balanse 2025

Eiendeler901 814 kr
Anleggsmidler23 %210 901 kr
Omløpsmidler77 %690 913 kr
Egenkapital og gjeld901 814 kr
Innskutt egenkapital3 %24 430 kr
Opptjent egenkapital57 %514 667 kr
Langsiktig gjeld10 %89 515 kr
Kortsiktig gjeld30 %273 201 kr

Resultatdetaljer 2025

Resultatdetaljer 2025
Beløp i 1 000 kr20252024
Sum driftsinntekter1 6441 504
Sum driftskostnader1 5341 323
Lønnskostnader668488
Driftsresultat110180
Finansinntekter10676
Finanskostnader856
Netto finans9820
Resultat før skatt208200
Årsresultat168167
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025

Nøkkeltall

beregnet
Nøkkeltall
Nøkkeltall2025202420232022
Driftsmargin6,7 %12 %−11,1 %
Egenkapitalandel59,8 %36 %61,2 %25,7 %
Likviditetsgrad 12,532,122,420,78
Totalkapitalrentabilitet22,4 %37,5 %39,9 %29,9 %
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.

Roller

Nå · 4

Ledelse

Ledelse
RolleNavnFødt
Daglig lederRoy Erik Hansen1960

Styret

Styret
RolleNavnFødt
Styrets lederRoy Erik Hansen1960
StyremedlemAnita Måbye Hansen1961

Revisor og regnskapsfører

Revisor og regnskapsfører
RolleNavnFødt
RegnskapsførerDignitas Regnskap AS
Enhetsregisteret, roller lest 31.10.2026

Aksjonærer

per 31.12.2025
Aksjonærer
AksjonærAksjerAndel
Roy Erik Hansen (født 1960)100100 %
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025

Organisasjon

Enheter

HovedenhetUsp Innovation AS928 572 005
Forretningsadresse
c/o Rosser AS, Thorvald Meyers gate 7, 0555 Oslo
Underenheter1
UnderenhetUsp Innovation AS928 740 595
Sted
Oslo
Enhetsregisteret, lest 31.10.2026

Varemerker og rettigheter

5 rettigheter
Varemerker og rettigheter
NavnTypeStatusNummerRegistrertUtløper
KRANBUDETVaremerke, figurmerkeRegistrert33167218.04.202402.03.2034
USP RECORDSVaremerke, ordmerkeRegistrert31449616.03.202113.01.2031
Sound of HansenVaremerke, ordmerkeRegistrert31366027.01.202113.01.2031
BUGGYBANDVaremerke, ordmerkeRegistrert31325406.01.202118.12.2030
HAPPYBANDVaremerke, ordmerkeRegistrert31305317.12.202006.12.2030
Proff (Patentstyret), lest 30.10.2026

Historikk

8 hendelser siden 2022
  1. 2026
    1. Nytt årsregnskap

      2024 → 2025

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

  2. 2025
    1. Endring av forretningsadresse

      Øvre Rælingsveg 69, 2005 Rælingen → c/o Rosser AS Thorvald Meyers gate 7, 0555 Oslo

      · Adresse · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
    2. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2024

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  3. 2024
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2023

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
    2. Endring av styre

      Styret: leder Roy Erik Hansen, 1 medlem

      · Roller · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
    3. Endring av forretningsadresse

      Kommune 3027 Rælingen → 3224 Rælingen

      · Adresse · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  4. 2023
    1. Godkjent årsregnskap

      Årsregnskap for 2022

      · Regnskap · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen
  5. 2022
    1. Registrert i Enhetsregisteret

      · Registrering · Brønnøysundregistrene

      Hele kunngjøringen