Røldal Aktiv AS
Org.nr. 928 468 437AksjeselskapReisebyråer og reiselivAktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaperAktiv
Seimsvegen 15, 5760 RøldalDel av Røldal Bygdetjeneste AS
Røldal Aktiv AS er et aksjeselskap i Røldal i Ullensvang, stiftet 19. november 2021. Selskapet driver med aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper. Styrets leder er Jarle Sandal.
Fakta om Røldal Aktiv AS
- Styreleder
- Jarle Sandal (f. 1968)
- Stiftet
- Kommune
- Ullensvang
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning453 814 kr+2,8 % mot 2024
Driftsresultat−36 873 kr−239 % mot 2024
Årsresultat−34 936 kr−272 % mot 2024
Egenkapital236 129 kr−12,9 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 454 | 442 |
| Driftsresultat | −37 | 27 |
| Resultat før skatt | −35 | 27 |
| Årsresultat | −35 | 20 |
| Sum eiendeler | 251 | 289 |
| Egenkapital | 236 | 271 |
| Gjeld | 15 | 18 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Konsernstruktur
Del av et konsern: Røldal Bygdetjeneste AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Servering av mat og drikke. Turistinformasjon, minigolf, opplevingar, kultur, og andre aktiviteter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
- Juridisk navn
- RØLDAL AKTIV AS
- Org.nr.
- 928 468 437
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 19.11.2021
- Registrert
- 04.01.2022
- Bransje
- Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper 79.901
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Seimsvegen 15, 5760 RøldalÅpne i kart
- Kommune
- Ullensvang
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 454 | 442 | 918 | 1 319 |
| Driftsresultat | −37 | 27 | 230 | 68 |
| Resultat før skatt | −35 | 27 | 230 | 68 |
| Årsresultat | −35 | 20 | 177 | 55 |
| Sum eiendeler | 251 | 289 | 328 | 162 |
| Egenkapital | 236 | 271 | 251 | 74 |
| Gjeld | 15 | 18 | 77 | 89 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler251 131 kr
Omløpsmidler100 %251 131 kr
Egenkapital og gjeld251 131 kr
Innskutt egenkapital7 %18 180 kr
Opptjent egenkapital87 %217 949 kr
Kortsiktig gjeld6 %15 002 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 454 | 442 |
| Sum driftskostnader | 491 | 415 |
| Lønnskostnader | 124 | 108 |
| Driftsresultat | −37 | 27 |
| Finansinntekter | 2 | 1 |
| Finanskostnader | 1 | |
| Netto finans | 2 | 0 |
| Resultat før skatt | −35 | 27 |
| Årsresultat | −35 | 20 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −8,1 % | 6 % | 25,1 % |
| Egenkapitalandel | 94 % | 93,7 % | 76,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 16,74 | 15,82 | 4,26 |
| Totalkapitalrentabilitet | −12,9 % | 9,1 % | 94,1 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jarle Sandal | 1968 |
| Styremedlem | Lars O Seim | 1957 |
| Styremedlem | Oddbjørn Lynghammar | 1952 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Ullensvang Revisjon AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Jarle Sandal | 1968 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Røldal Bygdetjeneste AS | 1 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetRøldal Aktiv AS928 468 437
- Forretningsadresse
- Seimsvegen 15, 5760 Røldal
Underenheter1
- Sted
- Røldal
Støtte og tilskudd
4 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 162,19 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 593,10 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 283,83 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 419,23 kr |
Historikk
5 hendelser siden 2021
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Reisebyråer og reiseliv i Ullensvang, nærmest i omsetning
Estangard AS190 807 kromsetning 2025ASAano Holding AS52 587 kromsetning 2025ASFolgefonna Ecotourism AS1,1 mill. kromsetning 2025ASBråkmakar AS1,4 mill. kromsetning 2025ASHardanger Eventyr AS2,3 mill. kromsetning 2025ASUp In The Air AS6,2 mill. kromsetning 20257ansatteASTrolltunga AS10 mill. kromsetning 202516ansatteASTrolltunga Adventures AS10 mill. kromsetning 202514ansatteAS
Reisebyråer og reiseliv i UllensvangAlle selskaper i Ullensvang