Stian Haug AS
Aktiv- Org.nr.927 801 078
- Aksjeselskap
- Grunnarbeid og graving
- Hadsel
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Stian Haug AS er et aksjeselskap i Stokmarknes i Hadsel, stiftet 23. august 2021. Selskapet driver med grunnarbeid. Daglig leder er Stian Haug, og styrets leder er Stian Haug.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2021–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Nye vedtekter · Endring av vedtektsdato
- Endring av formål · Formål: Kursvirksomhet, utleie av arbeidskraft, grunnarbeid, snørydding, vaktmestertjenester og andre forhold som naturlig faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper.
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 132,94 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 9 032,94 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 7 682,94 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 16 247,88 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 7 682,94 kr |
Lignende bedrifter
Grunnarbeid og graving i Hadsel, nærmest i omsetning
- Yttersia Maskin ASGrunnarbeid og graving · Stokmarknes, Hadsel2,2 mill. kromsetning 2025
- Husby Maskin ASGrunnarbeid og graving · Melbu, Hadsel510 140 kromsetning 2025
- Maskinholder Oddvar Andreassen ASGrunnarbeid og graving · Stokmarknes, Hadsel2,5 mill. kromsetning 2025
- JS Maskin og Utleie ASGrunnarbeid og graving · Stokmarknes, Hadsel112 650 kromsetning 2025
- Ap Maskin ASGrunnarbeid og graving · Stokmarknes, Hadsel3,2 mill. kromsetning 2025
- Vesterålen Vei og Anlegg ASGrunnarbeid og graving · Stokmarknes, Hadsel4,7 mill. kromsetning 2025
- Enord ASGrunnarbeid og graving · Stokmarknes, Hadsel5 mill. kromsetning 2025
- Strønstad Maskin ASGrunnarbeid og graving · Strønstad, Hadsel6 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2021–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | |||||
| 1 340 | 1 340 | 881 | 679 | 204 | |
| −138 | 11 | 62 | 98 | 80 | |
| EBITDA | 124 | ||||
| Resultat før skatt | −162 | 6 | 61 | 98 | 80 |
| −160 | 5 | 48 | 76 | 62 | |
| Balanse | |||||
| 778 | 1 027 | 461 | 379 | 162 | |
| 61 | 221 | 216 | 168 | 92 | |
| 717 | 806 | 244 | 211 | 70 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | |||||
| Driftsmargin | −10,3 % | 0,8 % | 7 % | 14,4 % | 39,2 % |
| Egenkapitalandel | 7,8 % | 21,5 % | 47 % | 44,3 % | 56,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,88 | 1,04 | 1,3 | 1,1 | 2,31 |
| Totalkapitalrentabilitet | −15,3 % | 1,5 % | 14,7 % | 36,2 % | 49,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler777 992 kr
Anleggsmidler51 %394 746 kr
Omløpsmidler49 %383 246 kr
Egenkapital og gjeld777 992 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 kr
Opptjent egenkapital4 %30 971 kr
Langsiktig gjeld36 %279 260 kr
Kortsiktig gjeld56 %437 761 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 340 | 1 340 |
| Sum driftskostnader | 1 478 | 1 329 |
| Lønnskostnader | 789 | 744 |
| Driftsresultat | −138 | 11 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 24 | 5 |
| Netto finans | −24 | −5 |
| Resultat før skatt | −162 | 6 |
| Årsresultat | −160 | 5 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Stian Haug | 1980 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Stian Haug | 1980 | |
| Styremedlem | Fredrikke Johansen | 1989 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Økoråd Hadsel AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stian Haug (født 1980) | 30 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetStian Haug AS927 801 078
- Forretningsadresse
- Gangaråsen 10, 8450 Stokmarknes
Underenheter1
- Sted
- Stokmarknes
- Ansatte
- Under 5
Historikk
9 hendelser siden 2021
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
Endring av formål
Formål: Kursvirksomhet, utleie av arbeidskraft, grunnarbeid, snørydding, vaktmestertjenester og andre forhold som naturlig faller inn under dette, herunder å delta i andre selskaper.
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen