Råholtvegen 78 AS
Aktiv- Org.nr.927 330 997
- Aksjeselskap
- Utleie av fast eiendom
- Eidsvoll
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Råholtvegen 78 AS er et aksjeselskap i Eidsvoll Verk i Eidsvoll, stiftet 7. juni 2021. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Finn Harald Valstad Pettersen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2021–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 2 424 849 kr → 11 261 732 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av revisor · Ny revisor: Bdo AS
- Varsel om tvangsoppløsning
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Eidsvoll, nærmest i omsetning
- Norgani Hotell Bastionen ASUtleie av fast eiendom · Eidsvoll11 mill. kromsetning 2025
- Eidsvoll Handelspark ASUtleie av fast eiendom · Eidsvoll12 mill. kromsetning 2025
- T.O. Bull Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Dal, Eidsvoll9,5 mill. kromsetning 2025
- Norgani Hotell Olrud ASUtleie av fast eiendom · Eidsvoll9,5 mill. kromsetning 2025
- Norgani Hotell Hafjell ASUtleie av fast eiendom · Eidsvoll13 mill. kromsetning 2025
- Norgani Eiendom Bodø ASUtleie av fast eiendom · Eidsvoll9 mill. kromsetning 2025
- Pilgrimstjeneste Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Minnesund, Eidsvoll9 mill. kromsetning 2025
- Smedstuen Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Dal, Eidsvoll14 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2021–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | |||||
| 11 262 | 2 425 | 1 240 | 490 | 92 | |
| 3 921 | 1 656 | 753 | 130 | −51 | |
| Resultat før skatt | 2 768 | 49 | −226 | −219 | −74 |
| 2 263 | 49 | −226 | −219 | −74 | |
| 0 | |||||
| Balanse | |||||
| 20 519 | 28 974 | 27 766 | 15 391 | 3 859 | |
| 1 822 | −441 | −489 | −263 | −44 | |
| 18 697 | 29 415 | 28 255 | 15 654 | 3 903 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | |||||
| Driftsmargin | 34,8 % | 68,3 % | 60,7 % | 26,5 % | −55,4 % |
| Egenkapitalandel | 8,9 % | −1,5 % | −1,8 % | −1,7 % | −1,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,11 | 0,93 | 0,65 | 0,64 |
| Totalkapitalrentabilitet | 15,9 % | 5,8 % | 3,6 % | 1,4 % | −1,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler21 mill. kr
Anleggsmidler96 %20 mill. kr
Omløpsmidler4 %827 884 kr
Egenkapital og gjeld21 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 kr
Opptjent egenkapital9 %1,8 mill. kr
Langsiktig gjeld88 %18 mill. kr
Kortsiktig gjeld3 %717 582 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 11 262 | 2 425 |
| Sum driftskostnader | 7 340 | 769 |
| Lønnskostnader | 10 | 10 |
| Driftsresultat | 3 921 | 1 656 |
| Finansinntekter | 6 | 2 |
| Finanskostnader | 1 159 | 1 609 |
| Netto finans | −1 153 | −1 608 |
| Resultat før skatt | 2 768 | 49 |
| Årsresultat | 2 263 | 49 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Finn Harald Valstad Pettersen | 1959 | |
| Styremedlem | Tom-Erik Emilsen | 1985 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Bdo AS | ||
| Regnskapsfører | Tenold Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| AS Emilsen Holding | 15 | |
| Vemado AS | 15 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetRåholtvegen 78 AS927 330 997
- Forretningsadresse
- Tærudvegen 88, 2074 Eidsvoll Verk
Underenheter1
- Sted
- Eidsvoll Verk
Historikk
12 hendelser siden 2021
- 2026
- 2025
- 2024
Varsel om tvangsoppløsning
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021