Rune Monsen Holding AS
Aktiv- Org.nr.927 256 606
- Aksjeselskap
- Malere og glassmestere
- Øygarden
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Rune Monsen Holding AS er et aksjeselskap i Rong i Øygarden, stiftet 26. mars 2021. Selskapet driver med maler- og glassarbeid. Styrets leder er Rune Monsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2021–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Omsetningen økte · 140 000 kr → 669 453 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Endring av kapital · Kapital 559 793 kr → 540 526,20 kr
- Endring av vedtektsdato · Vedtekter av 11.03.2025
Lignende bedrifter
Malere og glassmestere i Øygarden
- Fika Invest ASMalere og glassmestere · Rong, Øygarden
- Maiar SambotinMalere og glassmestere · Ågotnes, Øygarden
- Ramunas Kurpavicius MalerfirmaMalere og glassmestere · Ågotnes, Øygarden
- Oppussing & Renovasjon OsmialowskiMalere og glassmestere · Kolltveit, Øygarden
- Starsol Fabian StaruchMalere og glassmestere · Knarrevik, Øygarden
- Kristian EikelandMalere og glassmestere · Straume, Øygarden
- Daniels Fargeplan V/ JaworskiMalere og glassmestere · Fjell, Øygarden
- Maling & Renovering Service - Damian CarrascoMalere og glassmestere · Ågotnes, Øygarden
Omsetning 2021–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | |||||
| 669 | 140 | ||||
| −240 | 514 | −339 | −182 | −36 | |
| Resultat før skatt | 6 267 | 7 795 | 4 144 | 4 059 | 3 323 |
| 6 256 | 7 633 | 4 186 | 4 069 | 3 314 | |
| 0 | |||||
| Balanse | |||||
| 12 750 | 13 826 | 10 497 | 10 246 | 8 291 | |
| 7 440 | 9 526 | 7 343 | 10 246 | 8 033 | |
| 5 311 | 4 300 | 3 154 | 0 | 258 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | |||||
| Driftsmargin | 76,8 % | −242,2 % | |||
| Egenkapitalandel | 58,4 % | 68,9 % | 70 % | 100 % | 96,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 2,22 | 1,25 | 13,1 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 47,2 % | 64,1 % | 40 % | 46,4 % | 40,1 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler13 mill. kr
Anleggsmidler37 %4,7 mill. kr
Omløpsmidler63 %8,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld13 mill. kr
Innskutt egenkapital4 %540 526 kr
Opptjent egenkapital54 %6,9 mill. kr
Langsiktig gjeld1 %120 656 kr
Kortsiktig gjeld41 %5,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 669 | |
| Sum driftskostnader | 240 | 155 |
| Driftsresultat | −240 | 514 |
| Finansinntekter | 6 508 | 7 281 |
| Netto finans | 6 508 | 7 281 |
| Resultat før skatt | 6 267 | 7 795 |
| Årsresultat | 6 256 | 7 633 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Rune Monsen | 1969 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Steinbakk Revisjon AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rune Monsen (født 1969) | 559 793 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- Rune Monsen Holding AS
Enheter
HovedenhetRune Monsen Holding AS927 256 606
- Forretningsadresse
- Toftosen 11, 5337 Rong
Underenheter1
- Sted
- Rong
Historikk
15 hendelser siden 2021
- 2026
- 2025
Gjennomføring av fisjon
Overdragende foretak: Rune Monsen Holding AS · Overtakende foretak: Martin Monsen Holding AS
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022