Mo i Rana VMS AS
Mo i Rana VMS AS er et aksjeselskap i Lysaker i Bærum, stiftet 1. mai 2021. Selskapet driver med annen bryting og utvinning ikke nevnt annet sted. Styrets leder er Per Anders Storm.
Fakta om Mo i Rana VMS AS
- Styreleder
- Per Anders Storm (f. 1962)
- Stiftet
- Kommune
- Bærum
- Største eiere (2025)
- Mahvie Minerals AB100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 102 | |
| Driftsresultat | −76 | 27 |
| Resultat før skatt | −79 | 20 |
| Årsresultat | −79 | 20 |
| Sum eiendeler | 5 257 | 4 986 |
| Egenkapital | −416 | −337 |
| Gjeld | 5 673 | 5 323 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Revisjon av årsregnskap
- Endring av revisor
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −416 002 kr
Offisiell foretaksinformasjon
Drive virksomhet innen mineralutvinning, utvikling og gruvedrift, samt alt som står i forbindelse med dette.
- Juridisk navn
- MO I RANA VMS AS
- Org.nr.
- 927 233 142
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.05.2021
- Registrert
- 09.06.2021
- Bransje
- Annen bryting og utvinning ikke nevnt annet sted 08.990
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Tidligere navn
- NFH 210538 AS
- Forretningsadresse
- c/o Tschudi Financial Services AS, Strandveien 50, 1366 LysakerÅpne i kart
- Kommune
- Bærum
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 102 | 0 | 0 | 0 | |
| Driftsresultat | −76 | 27 | −208 | −87 | −4 |
| Resultat før skatt | −79 | 20 | −294 | −87 | −7 |
| Årsresultat | −79 | 20 | −294 | −87 | −7 |
| Sum eiendeler | 5 257 | 4 986 | 5 745 | 434 | 28 |
| Egenkapital | −416 | −337 | −357 | −63 | 23 |
| Gjeld | 5 673 | 5 323 | 6 101 | 497 | 4 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 102 | |
| Sum driftskostnader | 76 | 75 |
| Driftsresultat | −76 | 27 |
| Finanskostnader | 3 | 7 |
| Netto finans | −3 | −7 |
| Resultat før skatt | −79 | 20 |
| Årsresultat | −79 | 20 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,4 % | ||
| Egenkapitalandel | −7,9 % | −6,8 % | −6,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | −0,88 | 2,25 | 0,48 |
| Totalkapitalrentabilitet | −1,5 % | 0,5 % | −6,7 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Anders Storm | 1962 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Tschudi Financial Services AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Revisor | Org.nr. 992 768 061 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Mahvie Minerals AB | 3 000 |
Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- c/o Tschudi Financial Services AS, Strandveien 50, 1366 Lysaker
- Sted
- Lysaker
Historikk
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3024 Bærum → 3201 Bærum
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av forretningsadresse
c/o I m Ruud Regnskap AS Smalgangen 3, 0188 Oslo → c/o Tschudi Financial Services AS Strandveien 50, 1366 Lysaker
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Signatur: Styrets medlemmer hver for seg.
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Per Anders Storm, 1 medlem
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
Endring av forretningsadresse
Smalgangen 3 → c/o I m Ruud Regnskap AS Smalgangen 3, Oslo
Hele kunngjøringen