Innlandet Bo og Omsorg AS
Aktiv- Org.nr.927 150 751
- Aksjeselskap
- Omsorg og sosiale tjenester
- Gausdal
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 62 ansatte
- Del av Xit AS
- Nye vedtekter
Innlandet Bo og Omsorg AS er et aksjeselskap i Follebu i Gausdal, stiftet 16. april 2021. Selskapet driver med andre botilbud innenfor sosiale tjenester ikke nevnt annet sted og har 62 ansatte. Daglig leder er Vegard Skipperstøen, og styrets leder er Geir Braaten.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2021–2025
Siste hendelser
- Flere ansatte · 61 → 62
- Nytt styremedlem · Anita Rønningen · Styremedlem gikk ut Vegard Skipperstøen
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 40 310 050 kr → 49 464 820 kr
- Flere ansatte · 56 → 63
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 97 492,74 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 82 064,12 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 76 380,65 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 117 540,70 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 83 156,67 kr |
Lignende bedrifter
Omsorg og sosiale tjenester i Gausdal, nærmest i omsetning
- Barnevern og Familiebistand ASOmsorg og sosiale tjenester · Follebu, Gausdal2,6 mill. kromsetning 2025
- Xit ASOmsorg og sosiale tjenester · Follebu, Gausdal0 kromsetning 2025
- Jojo Eier ASOmsorg og sosiale tjenester · Østre Gausdal, Gausdal0 kromsetning 2025
Omsetning 2021–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | |||||
| 49 465 | 40 310 | 31 266 | 20 425 | 8 265 | |
| 681 | 711 | 575 | 704 | 285 | |
| EBITDA | 827 | 346 | |||
| Resultat før skatt | 809 | 764 | 623 | 706 | 285 |
| 631 | 596 | 486 | 550 | 223 | |
| Balanse | |||||
| 14 572 | 10 898 | 7 427 | 4 373 | 3 182 | |
| 2 769 | 2 241 | 1 554 | 1 068 | 518 | |
| 11 804 | 8 657 | 5 872 | 3 305 | 2 665 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | |||||
| Driftsmargin | 1,4 % | 1,8 % | 1,8 % | 3,5 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandel | 19 % | 20,6 % | 20,9 % | 24,4 % | 16,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,04 | 1,06 | 1,12 | 0,95 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,5 % | 8,3 % | 10,6 % | 18,7 % | 9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler15 mill. kr
Anleggsmidler27 %4 mill. kr
Omløpsmidler73 %11 mill. kr
Egenkapital og gjeld15 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %300 000 kr
Opptjent egenkapital17 %2,5 mill. kr
Langsiktig gjeld2 %229 422 kr
Kortsiktig gjeld79 %12 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 49 465 | 40 310 |
| Sum driftskostnader | 48 784 | 39 599 |
| Lønnskostnader | 36 702 | 29 482 |
| Driftsresultat | 681 | 711 |
| Finansinntekter | 145 | 0 |
| Finanskostnader | 17 | 0 |
| Netto finans | 128 | 52 |
| Resultat før skatt | 809 | 764 |
| Årsresultat | 631 | 596 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Vegard Skipperstøen | 1973 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Geir Braaten | 1973 | |
| Styremedlem | Kai Hage | 1966 | |
| Styremedlem | Anita Rønningen | 1974 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Valentor Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Xit AS | 300 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetInnlandet Bo og Omsorg AS927 150 751
- Forretningsadresse
- Gausdalsvegen 1174A, 2656 Follebu
Underenheter5
- Sted
- Åsmarka
- Ansatte
- 5
- Sted
- Follebu
- Ansatte
- 9
- Sted
- Lillehammer
- Ansatte
- 17
- Sted
- Ringebu
- Ansatte
- 12
- Sted
- Vestre Gausdal
- Ansatte
- 19
Historikk
14 hendelser siden 2021
- 2026
Flere ansatteNy
61 → 62
Nytt styremedlem
Anita Rønningen · Styremedlem gikk ut Vegard Skipperstøen
Hele kunngjøringen
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 40 310 050 kr → 49 464 820 kr
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
56 → 63
Flere ansatte
54 → 56
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 31 266 239 kr → 40 310 050 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023