Rørlegger Evensen AS er et aksjeselskap i Myre i Øksnes, stiftet 12. februar 2021. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 8 ansatte. Daglig leder er Bernt-Tore Evensen, og styrets leder er Bernt-Tore Evensen.
Fakta om Rørlegger Evensen AS
- Daglig leder
- Bernt-Tore Evensen (f. 1968)
- Styreleder
- Bernt-Tore Evensen (f. 1968)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Øksnes
- Kommune
- Øksnes
- Største eiere (2025)
- Bte Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning9,6 mill. kr−17,4 % mot 2024
Driftsresultat2,6 mill. kr−26,9 % mot 2024
Årsresultat2 mill. kr−28,3 % mot 2024
Egenkapital5,7 mill. kr+53,6 % mot 2024
Ansatte8
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 633 | 11 660 |
| Driftsresultat | 2 594 | 3 548 |
| Resultat før skatt | 2 583 | 3 567 |
| Årsresultat | 1 994 | 2 780 |
| Sum eiendeler | 7 854 | 8 296 |
| Egenkapital | 5 717 | 3 723 |
| Gjeld | 2 137 | 4 573 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 11 660 484 kr → 9 633 403 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Færre ansatte · 9 → 8
Konsernstruktur
Del av et konsern: Bte Holding AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 17,4 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Salg av varer og tjenester innenfor VVS (vann, varme og sanitær) og andre forretningsområder som er naturlig i den forbindelse, samt deltakelse i andre selskap.
- Juridisk navn
- RØRLEGGER EVENSEN AS
- Org.nr.
- 927 112 248
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 12.02.2021
- Registrert
- 25.05.2021
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Bernt-Tore Evensen (f. 1968)
- Ansatte
- 8
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Rådhusgata 19, 8430 MyreÅpne i kart
- Kommune
- Øksnes
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 633 | 11 660 | 5 997 | 7 064 | |
| Driftsresultat | 2 594 | 3 548 | 169 | 350 | 0 |
| EBITDA | 675 | ||||
| Resultat før skatt | 2 583 | 3 567 | 176 | −362 | 0 |
| Årsresultat | 1 994 | 2 780 | 36 | −425 | 0 |
| Sum eiendeler | 7 854 | 8 296 | 5 747 | 9 069 | 30 |
| Egenkapital | 5 717 | 3 723 | 943 | 1 000 | 24 |
| Gjeld | 2 137 | 4 573 | 4 805 | 8 069 | 6 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler7,9 mill. kr
Anleggsmidler22 %1,8 mill. kr
Omløpsmidler78 %6,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld7,9 mill. kr
Innskutt egenkapital13 %1 mill. kr
Opptjent egenkapital60 %4,7 mill. kr
Kortsiktig gjeld27 %2,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 9 633 | 11 660 |
| Sum driftskostnader | 7 040 | 8 112 |
| Lønnskostnader | 3 212 | 3 106 |
| Driftsresultat | 2 594 | 3 548 |
| Finansinntekter | 6 | 22 |
| Finanskostnader | 17 | 4 |
| Netto finans | −11 | 19 |
| Resultat før skatt | 2 583 | 3 567 |
| Årsresultat | 1 994 | 2 780 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,9 % | 30,4 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 72,8 % | 44,9 % | 16,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,86 | 1,71 | 2,25 |
| Totalkapitalrentabilitet | 32,2 % | 50,9 % | 2,5 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bernt-Tore Evensen | 1968 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bernt-Tore Evensen | 1968 |
| Varamedlem | Lisa Steen Evensen | 1968 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revicom AS | |
| Regnskapsfører | Økoråd Øksnes AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bte Holding AS | 100 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetRørlegger Evensen AS927 112 248
- Forretningsadresse
- Rådhusgata 19, 8430 Myre
Underenheter1
- Sted
- Myre
- Ansatte
- 8
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
- Gyldig til
- 28.01.2029
| Funksjon | Fagområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Prosjekterende | Slukkeinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 2 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 2 |
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 20 630,43 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 24 105,24 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 17 750,55 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 40 766,32 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 19 478,16 kr |
Historikk
11 hendelser siden 2021
- 2026
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
Færre ansatte
9 → 8
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Rørleggere i Øksnes, nærmest i omsetning