Hellingsrud Bygg og Vedlikehald
Bjørkesvegen 86, 5470 Rosendal
Hellingsrud Bygg og Vedlikehald er et enkeltpersonforetak i Rosendal i Kvinnherad. Selskapet driver med snekkerarbeid. Innehaver er Terje Hellingsrud.
Fakta om Hellingsrud Bygg og Vedlikehald
- Kommune
- Kvinnherad
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning112 162 kr−35,4 % mot 2024
Driftsresultat103 089 kr−35,3 % mot 2024
Årsresultat103 089 kr−35,3 % mot 2024
Egenkapital24 351 kr−1,6 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 112 | 173 |
| Driftsresultat | 103 | 159 |
| Resultat før skatt | 103 | 159 |
| Årsresultat | 103 | 159 |
| Sum eiendeler | 15 | 18 |
| Egenkapital | 24 | 25 |
| Gjeld | −9 | −6 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 173 492 kr → 112 162 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 35,4 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Bygg og konsulenttjenester.
- Juridisk navn
- HELLINGSRUD BYGG OG VEDLIKEHALD
- Org.nr.
- 926 898 272
- Selskapsform
- Enkeltpersonforetak
- Registrert
- 06.04.2021
- Bransje
- Snekkerarbeid 43.320
- Forretningsadresse
- Bjørkesvegen 86, 5470 RosendalÅpne i kart
- Kommune
- Kvinnherad
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 112 | 173 | 218 | 493 | 411 |
| Driftsresultat | 103 | 159 | 210 | 472 | 393 |
| Resultat før skatt | 103 | 159 | 210 | 472 | 393 |
| Årsresultat | 103 | 159 | 210 | 472 | 393 |
| Sum eiendeler | 15 | 18 | 22 | 52 | 50 |
| Egenkapital | 24 | 25 | 32 | 41 | 56 |
| Gjeld | −9 | −6 | −9 | 11 | −6 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler15 169 kr
Omløpsmidler100 %15 169 kr
Egenkapital og gjeld15 169 kr
Innskutt egenkapital161 %24 351 kr
Kortsiktig gjeld−61 %−9 182 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 112 | 173 |
| Sum driftskostnader | 9 | 14 |
| Driftsresultat | 103 | 159 |
| Resultat før skatt | 103 | 159 |
| Årsresultat | 103 | 159 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 91,9 % | 91,9 % | 96,4 % |
| Egenkapitalandel | 160,5 % | 135 % | 142,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | −1,65 | −2,85 | −2,34 |
| Totalkapitalrentabilitet | 615,5 % | 787,6 % | 565,7 % |
Roller
Nå · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Innehaver | Terje Hellingsrud | 1956 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetHellingsrud Bygg og Vedlikehald926 898 272
- Forretningsadresse
- Bjørkesvegen 86, 5470 Rosendal
Underenheter1
- Sted
- Rosendal
Historikk
7 hendelser siden 2021
- 2026
Omsetningen falt
173 492 kr → 112 162 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Snekkere og innredningsmontører i Kvinnherad, nærmest i omsetning
Robin Totland Holding AS0 kromsetning 2025ASByggmeister Monsen AS1,7 mill. kromsetning 2025ASBetongkraft AS1,9 mill. kromsetning 2025ASKoløy Bygg AS9,5 mill. kromsetning 2025ASHagemeister Reset Bygg AS28 mill. kromsetning 202544ansatteAS
Snekkere og innredningsmontører i KvinnheradAlle selskaper i Kvinnherad