Murmester Asle Rabben AS
Fejordvegen 8, 2900 Fagernes
Murmester Asle Rabben AS er et aksjeselskap i Fagernes i Nord-Aurdal, stiftet 14. november 2020. Selskapet driver med murerarbeid. Daglig leder er Asle Rabben, og styrets leder er Asle Rabben.
Fakta om Murmester Asle Rabben AS
- Daglig leder
- Asle Rabben (f. 1979)
- Styreleder
- Asle Rabben (f. 1979)
- Stiftet
- Bransje
- Murere i Nord-Aurdal
- Kommune
- Nord-Aurdal
- Største eiere (2025)
- Asle Rabben100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning3,7 mill. kr+11,3 % mot 2024
Driftsresultat574 787 kr+369 % mot 2024
Årsresultat468 942 kr+301 % mot 2024
Egenkapital725 881 kr+10,5 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 727 | 3 349 |
| Driftsresultat | 575 | 122 |
| Resultat før skatt | 600 | 150 |
| Årsresultat | 469 | 117 |
| Sum eiendeler | 1 793 | 1 822 |
| Egenkapital | 726 | 657 |
| Gjeld | 1 067 | 1 165 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 3 348 691 kr → 3 727 444 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter å selge varer og tjenester innen murerfaget, drive bygg- og anleggsvirksomhet, kjøp, utvikling, oppføring, salg og utleie av fast eiendom, samt alt hva dermed står i forbindelse med dette.
- Juridisk navn
- MURMESTER ASLE RABBEN AS
- Org.nr.
- 926 089 455
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 14.11.2020
- Registrert
- 02.12.2020
- Bransje
- Murerarbeid 43.910
- Daglig leder
- Asle Rabben (f. 1979)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Fejordvegen 8, 2900 FagernesÅpne i kart
- Kommune
- Nord-Aurdal
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 727 | 3 349 | 3 240 | 3 660 | 1 874 | 0 |
| Driftsresultat | 575 | 122 | 732 | 941 | 526 | 0 |
| EBITDA | 997 | 574 | ||||
| Resultat før skatt | 600 | 150 | 750 | 939 | 512 | 0 |
| Årsresultat | 469 | 117 | 584 | 732 | 401 | 0 |
| Sum eiendeler | 1 793 | 1 822 | 1 942 | 2 231 | 1 076 | 30 |
| Egenkapital | 726 | 657 | 840 | 756 | 424 | 22 |
| Gjeld | 1 067 | 1 165 | 1 102 | 1 475 | 652 | 8 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,8 mill. kr
Anleggsmidler6 %114 248 kr
Omløpsmidler94 %1,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,8 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital39 %695 881 kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld59 %1,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 727 | 3 349 |
| Sum driftskostnader | 3 153 | 3 226 |
| Lønnskostnader | 1 097 | 1 152 |
| Driftsresultat | 575 | 122 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 26 | 28 |
| Resultat før skatt | 600 | 150 |
| Årsresultat | 469 | 117 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,4 % | 3,7 % | 22,6 % |
| Egenkapitalandel | 40,5 % | 36,1 % | 43,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 1,43 | 1,57 |
| Totalkapitalrentabilitet | 33,2 % | 8 % | 35,9 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Asle Rabben | 1979 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Asle Rabben | 1979 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Gøtt Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Asle Rabben (født 1979) | 120 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetMurmester Asle Rabben AS926 089 455
- Forretningsadresse
- Fejordvegen 8, 2900 Fagernes
Underenheter1
- Sted
- Fagernes
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 776,15 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 165,24 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 9 675,51 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 114,42 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 181,56 kr |
Historikk
8 hendelser siden 2020
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Murere i Nord-Aurdal, nærmest i omsetning