Esanit AS
Aktiv- Org.nr.926 088 157
- Aksjeselskap
- Programvare
- Lørenskog
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Del av Espen Andreassen Holding AS
Esanit AS er et aksjeselskap i Strømmen i Lørenskog, stiftet 18. november 2020. Selskapet driver med dataprogrammeringstjenester. Daglig leder er Espen Andreassen, og styrets leder er Espen Andreassen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2020–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3029 Lørenskog → 3222 Lørenskog
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Lignende bedrifter
Programvare i Lørenskog, nærmest i omsetning
- Digibrann ASProgramvare · Fjellhamar, Lørenskog2,3 mill. kromsetning 2025
- Eastwill Security ASProgramvare · Kurland, Lørenskog2,1 mill. kromsetning 2025
- Dyst ASProgramvare · Finstadjordet, Lørenskog2,8 mill. kromsetning 2025
- Aeon ASProgramvare · Lørenskog2,9 mill. kromsetning 2025
- Inattika ASProgramvare · Fjellhamar, Lørenskog2,9 mill. kromsetning 2025
- Digitelle ASProgramvare · Lørenskog1,4 mill. kromsetning 2025
- VI3 Solutions ASProgramvare · Lørenskog1,2 mill. kromsetning 2025
- Cloudgeni ASProgramvare · Rasta, Lørenskog1,2 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2020–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 2 356 | 2 199 | 2 178 | 2 081 | 1 829 | ||
| 634 | 233 | 800 | 890 | 986 | ||
| Resultat før skatt | 659 | 255 | 808 | 890 | 986 | 0 |
| 515 | 199 | 630 | 694 | 770 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 1 367 | 1 230 | 1 457 | 1 520 | 677 | 24 | |
| 188 | 373 | 574 | 344 | 350 | 24 | |
| 1 179 | 856 | 883 | 1 176 | 327 | 0 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 26,9 % | 10,6 % | 36,7 % | 42,8 % | 53,9 % | |
| Egenkapitalandel | 13,8 % | 30,4 % | 39,4 % | 22,6 % | 51,7 % | 100 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,42 | 1,61 | 1,29 | 2,07 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 50,9 % | 19,2 % | 54,4 % | 81 % | 281,3 % | 0 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,4 mill. kr
Anleggsmidler1 %10 505 kr
Omløpsmidler99 %1,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,4 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital12 %157 950 kr
Langsiktig gjeld0 %2 311 kr
Kortsiktig gjeld86 %1,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 356 | 2 199 |
| Sum driftskostnader | 1 722 | 1 966 |
| Lønnskostnader | 1 595 | 1 818 |
| Driftsresultat | 634 | 233 |
| Finansinntekter | 27 | 26 |
| Finanskostnader | 2 | 3 |
| Netto finans | 25 | 22 |
| Resultat før skatt | 659 | 255 |
| Årsresultat | 515 | 199 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Espen Andreassen | 1992 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Espen Andreassen | 1992 | |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Espen Andreassen Holding AS | 30 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetEsanit AS926 088 157
- Forretningsadresse
- c/o Espen Andreassen, Forsetveien 27, 1467 Strømmen
Underenheter1
- Sted
- Strømmen
- Ansatte
- Under 5
Historikk
9 hendelser siden 2020
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3029 Lørenskog → 3222 Lørenskog
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av forretningsadresse
c/o Espen Andreassen Ensjøveien 21D, 0655 Oslo → c/o Espen Andreassen Forsetveien 27, 1467 Strømmen
Hele kunngjøringen
- 2020
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen