Stabburveien 18 Holding AS
Aktiv- Org.nr.926 045 261
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Oslo
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av High Yield Property AS
- Ny revisor
Stabburveien 18 Holding AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 16. november 2020. Selskapet driver med alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond. Styrets leder er Jarle Villumstad.
Nøkkeltall 2025
Driftsresultat 2020–2025
Siste hendelser
- Ny revisor · CEDRA NORGE AS
- Endring av revisor · Ny revisor: HKW Norge Momentum AS
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Oslo
- Verdipapirfondet Norne Aksje NorgeHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Verdipapirfondet Norne Kombi 80Holding- og investeringsselskaper · Oslo
- Vaset ASHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- NRP Anaxo Nordic M2Holding- og investeringsselskaper · Oslo
- Verdipapirfondet First ImpactHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Jojada ASHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Kaarstad Smier ASHolding- og investeringsselskaper · Oslo
- Canjoin AS KonkursboHolding- og investeringsselskaper · Oslo
Driftsresultat 2020–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 0 | ||||||
| −321 | −352 | −420 | −380 | −362 | 0 | |
| Resultat før skatt | 1 941 | 3 168 | 40 | −2 856 | −1 445 | 0 |
| 1 514 | 2 471 | 31 | −2 228 | −940 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 118 655 | 126 000 | 132 288 | 135 881 | 144 592 | 30 | |
| 38 000 | 36 486 | 40 015 | 44 984 | 51 212 | 30 | |
| 80 655 | 89 515 | 92 273 | 90 897 | 93 380 | 0 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Egenkapitalandel | 32 % | 29 % | 30,3 % | 33,1 % | 35,4 % | 100 % |
| Likviditetsgrad 1 | 6,39 | 0,99 | 0,27 | 3,17 | 4,06 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 6 % | 7 % | 4 % | 0,4 % | 0,9 % | 0 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler119 mill. kr
Anleggsmidler96 %114 mill. kr
Omløpsmidler4 %4,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld119 mill. kr
Innskutt egenkapital31 %37 mill. kr
Opptjent egenkapital1 %848 000 kr
Langsiktig gjeld67 %80 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %674 744 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 321 | 352 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −321 | −352 |
| Finansinntekter | 7 661 | 9 358 |
| Finanskostnader | 5 398 | 5 838 |
| Netto finans | 2 263 | 3 520 |
| Resultat før skatt | 1 941 | 3 168 |
| Årsresultat | 1 514 | 2 471 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Forretningsfører | Tress Business Management AS | ||
| Styret | |||
| Styrets leder | Jarle Villumstad | 1969 | |
| Styremedlem | Hans Martin Haug | 1969 | |
| Styremedlem | Thomas Holtan Leskovsky | 1972 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Cedra Norge AS | ||
| Regnskapsfører | Aider AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| High Yield Property AS | 59 000 | |
| SM Bolig og Eiendomsinvest AS | 32 000 | |
| AS Anakonda | 7 000 | |
| Quan AS | 2 000 |
Organisasjon
Konsernstruktur
- High Yield Property AS
- 59 %Stabburveien 18 Holding AS
- 100 %Stabburveien 18 AS
- 59 %Stabburveien 18 Holding AS
Historikk
20 hendelser siden 2020
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021