Inspection AS
Rosvollveien 64, 7120 LeksvikDel av Idea Catcher AS
Inspection AS er et aksjeselskap i Leksvik i Indre Fosen, stiftet 13. august 2020. Selskapet driver med teknisk prøving og analyse. Daglig leder er Ragnar Hølaas, og styrets leder er Ragnar Hølaas.
Fakta om Inspection AS
- Daglig leder
- Ragnar Hølaas (f. 1983)
- Styreleder
- Ragnar Hølaas (f. 1983)
- Stiftet
- Kommune
- Indre Fosen
- Største eiere (2025)
- Idea Catcher AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,9 mill. kr+121 % mot 2024
Driftsresultat74 703 kr+365 % mot 2024
Årsresultat57 410 kr+502 % mot 2024
Egenkapital158 858 kr+22,4 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 928 | 871 |
| Driftsresultat | 75 | 16 |
| Resultat før skatt | 74 | 16 |
| Årsresultat | 57 | 10 |
| Sum eiendeler | 595 | 199 |
| Egenkapital | 159 | 130 |
| Gjeld | 436 | 69 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 871 202 kr → 1 928 361 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Del av et konsern: Idea Catcher AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Teknisk inspeksjon.
- Juridisk navn
- INSPECTION AS
- Org.nr.
- 925 582 603
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 13.08.2020
- Registrert
- 03.09.2020
- Bransje
- Teknisk prøving og analyse 71.200
- Daglig leder
- Ragnar Hølaas (f. 1983)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 35 000 kr
- Forretningsadresse
- Rosvollveien 64, 7120 LeksvikÅpne i kart
- Kommune
- Indre Fosen
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 928 | 871 | 1 185 | 816 | 39 | |
| Driftsresultat | 75 | 16 | 6 | 104 | 4 | −6 |
| EBITDA | 104 | 4 | ||||
| Resultat før skatt | 74 | 16 | 6 | 104 | 4 | −6 |
| Årsresultat | 57 | 10 | −18 | 82 | 4 | −6 |
| Sum eiendeler | 595 | 199 | 219 | 297 | 34 | 29 |
| Egenkapital | 159 | 130 | 120 | 116 | 35 | 29 |
| Gjeld | 436 | 69 | 121 | 181 | 0 | 0 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler595 134 kr
Anleggsmidler1 %6 232 kr
Omløpsmidler99 %588 902 kr
Egenkapital og gjeld595 136 kr
Innskutt egenkapital5 %30 544 kr
Opptjent egenkapital22 %128 314 kr
Langsiktig gjeld0 %1 371 kr
Kortsiktig gjeld73 %434 907 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 928 | 871 |
| Sum driftskostnader | 1 854 | 855 |
| Lønnskostnader | 1 439 | 569 |
| Driftsresultat | 75 | 16 |
| Finansinntekter | 0 | |
| Finanskostnader | 1 | 0 |
| Netto finans | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | 74 | 16 |
| Årsresultat | 57 | 10 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,9 % | 1,8 % | 0,6 % |
| Egenkapitalandel | 26,7 % | 65,2 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 2,82 | 1,71 |
| Totalkapitalrentabilitet | 18,8 % | 7,3 % | 2,4 % |
Roller
Nå · 2
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ragnar Hølaas | 1983 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ragnar Hølaas | 1983 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Idea Catcher AS | 35 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetInspection AS925 582 603
- Forretningsadresse
- Rosvollveien 64, 7120 Leksvik
Underenheter1
- Sted
- Leksvik
Støtte og tilskudd
7 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 500 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 679,50 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 585,99 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 520 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 555 kr |
Historikk
8 hendelser siden 2020
- 2026
Omsetningen økte
871 202 kr → 1 928 361 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen