Verman AS
Aktiv- Org.nr.925 502 626
- Aksjeselskap
- Agentur- og engroshandel
- Rælingen
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Verman AS er et aksjeselskap i Rælingen, stiftet 10. juli 2020. Selskapet driver med engroshandel med andre næringsmidler. Styrets leder er Kati Marika Rajala.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2021–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 12 683 664 kr → 14 085 746 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt styremedlem · Kati Marika Rajala
- Styreleder gikk ut · Morten Marstrander
- Nytt styremedlem · Kati Marika Rajala
Lignende bedrifter
Agentur- og engroshandel i Rælingen, nærmest i omsetning
- Treoro ASAgentur- og engroshandel · Rælingen17 mill. kromsetning 2025
- Axi ASAgentur- og engroshandel · Rælingen9,5 mill. kromsetning 2025
- Smack ASAgentur- og engroshandel · Fjerdingby, Rælingen9 mill. kromsetning 2025
- Brent-Tre ASAgentur- og engroshandel · Fjerdingby, Rælingen6,4 mill. kromsetning 2025
- Sensors ASAgentur- og engroshandel · Løvenstad, Rælingen3,7 mill. kromsetning 2025
- Talwar Group ASAgentur- og engroshandel · Blystadlia, Rælingen3,5 mill. kromsetning 2025
- Unisign ASAgentur- og engroshandel · Rælingen3,5 mill. kromsetning 2025
- Global Stillas ASAgentur- og engroshandel · Fjerdingby, Rælingen25 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2021–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | |||||
| 14 086 | 12 684 | 9 917 | 8 932 | 5 849 | |
| 2 872 | 1 716 | 818 | 934 | 815 | |
| EBITDA | 984 | 840 | |||
| Resultat før skatt | 2 786 | 1 515 | 453 | 922 | 791 |
| 2 171 | 1 181 | 353 | 718 | 562 | |
| Balanse | |||||
| 6 659 | 6 746 | 5 926 | 6 201 | 2 976 | |
| 4 714 | 2 543 | 1 362 | 1 009 | 290 | |
| 1 946 | 4 203 | 4 564 | 5 193 | 2 686 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | |||||
| Driftsmargin | 20,4 % | 13,5 % | 8,3 % | 10,5 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 70,8 % | 37,7 % | 23 % | 16,3 % | 9,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,85 | 2,42 | 1,83 | 1,48 | 1,79 |
| Totalkapitalrentabilitet | 43,6 % | 27,3 % | 15,2 % | 21,2 % | 28,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler6,7 mill. kr
Anleggsmidler5 %352 459 kr
Omløpsmidler95 %6,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld6,7 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %24 430 kr
Opptjent egenkapital70 %4,7 mill. kr
Langsiktig gjeld5 %305 567 kr
Kortsiktig gjeld25 %1,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 14 086 | 12 684 |
| Sum driftskostnader | 11 214 | 10 967 |
| Lønnskostnader | 1 289 | 1 174 |
| Driftsresultat | 2 872 | 1 716 |
| Finansinntekter | 48 | 14 |
| Finanskostnader | 133 | 215 |
| Netto finans | −85 | −201 |
| Resultat før skatt | 2 786 | 1 515 |
| Årsresultat | 2 171 | 1 181 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Kati Marika Rajala | 1972 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Komplett Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Høilund Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| OY Verman AB | 1 000 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetVerman AS925 502 626
- Forretningsadresse
- Øvre Rælingsveg 89A, 2005 Rælingen
Underenheter1
- Sted
- Rælingen
- Ansatte
- Under 5
Historikk
15 hendelser siden 2020
- 2026
- 2025
Ny adresse
Øvre Rælingsveg 82A, 2005 RÆLINGEN → Øvre Rælingsveg 89A, 2005 RÆLINGEN
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3027 Rælingen → 3224 Rælingen
Hele kunngjøringen