Kuldespesialisten AS
Org.nr. 924 447 435AksjeselskapVentilasjon og kuldeteknikkKuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiserAktiv
Langstien 31, 1715 Yven
- Gaselle
Kuldespesialisten AS er et aksjeselskap i Yven i Sarpsborg, stiftet 1. januar 2020. Selskapet driver med kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser. Styrets leder er Arve Nørgaard.
Fakta om Kuldespesialisten AS
- Styreleder
- Arve Nørgaard (f. 1969)
- Stiftet
- Kommune
- Sarpsborg
- Største eiere (2025)
- Arve Nørgaard100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning25 mill. kr+18,4 % mot 2024
Driftsresultat6,2 mill. kr+50,1 % mot 2024
Årsresultat4,8 mill. kr+51,7 % mot 2024
Egenkapital12 mill. kr+30,6 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 25 228 | 21 309 |
| Driftsresultat | 6 187 | 4 122 |
| Resultat før skatt | 6 137 | 4 041 |
| Årsresultat | 4 784 | 3 154 |
| Sum eiendeler | 20 564 | 13 932 |
| Egenkapital | 11 883 | 9 099 |
| Gjeld | 8 681 | 4 833 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 21 309 339 kr → 25 228 201 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · 43.222 → 43.220
- Godkjente årsregnskap
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Service- og reparasjon på kjøleteknisk utstyr. Salg av kulde og klimatekniske tjenester og utstyr.
- Juridisk navn
- KULDESPESIALISTEN AS
- Org.nr.
- 924 447 435
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.01.2020
- Registrert
- 20.01.2020
- Bransje
- Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser 43.222
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 250 000 kr
- Forretningsadresse
- Langstien 31, 1715 YvenÅpne i kart
- Kommune
- Sarpsborg
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 25 228 | 21 309 | 15 250 | 11 561 | 8 849 | 7 771 |
| Driftsresultat | 6 187 | 4 122 | 1 584 | 4 188 | 1 772 | 2 396 |
| EBITDA | 4 248 | 1 822 | 2 402 | |||
| Resultat før skatt | 6 137 | 4 041 | 1 620 | 4 230 | 1 776 | 2 381 |
| Årsresultat | 4 784 | 3 154 | 1 264 | 3 298 | 1 385 | 1 860 |
| Sum eiendeler | 20 564 | 13 932 | 15 369 | 9 818 | 6 670 | 4 172 |
| Egenkapital | 11 883 | 9 099 | 7 945 | 6 681 | 3 483 | 2 098 |
| Gjeld | 8 681 | 4 833 | 7 424 | 3 137 | 3 186 | 2 074 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler21 mill. kr
Anleggsmidler0 %67 716 kr
Omløpsmidler100 %20 mill. kr
Egenkapital og gjeld21 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %250 000 kr
Opptjent egenkapital57 %12 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %3 846 kr
Kortsiktig gjeld42 %8,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 25 228 | 21 309 |
| Sum driftskostnader | 19 041 | 17 187 |
| Lønnskostnader | 2 943 | 2 895 |
| Driftsresultat | 6 187 | 4 122 |
| Finansinntekter | 105 | 124 |
| Finanskostnader | 154 | 204 |
| Netto finans | −49 | −81 |
| Resultat før skatt | 6 137 | 4 041 |
| Årsresultat | 4 784 | 3 154 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,5 % | 19,3 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | 57,8 % | 65,3 % | 51,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,36 | 2,87 | 2,05 |
| Totalkapitalrentabilitet | 36,5 % | 29 % | 14,4 % |
Roller
Nå · 4
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Arve Nørgaard | 1969 |
| Varamedlem | Gry Jeanette Løkkeberg Nørgaard | 1973 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Solhøi Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Mercator AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Arve Nørgaard (født 1969) | 2 500 |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetKuldespesialisten AS924 447 435
- Forretningsadresse
- Langstien 31, 1715 Yven
Underenheter1
- Sted
- Yven
Tillatelser og godkjenninger
Gaselle
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Historikk
14 hendelser siden 2020
- 2026
Omsetningen økte
21 309 339 kr → 25 228 201 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Ny bransje
43.222 → 43.220
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2020
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Endring av kapital
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Ventilasjon og kuldeteknikk i Sarpsborg, nærmest i omsetning
HB Kuldetjeneste AS23 mill. kromsetning 202512ansatteASAiron AS13 mill. kromsetning 202514ansatteASOlsen & Nordhavn Varmepumpeservice AS10 mill. kromsetning 20255ansatteASTobben's Varmepumpeservice AS9 mill. kromsetning 20258ansatteASEnergi1 AS2,3 mill. kromsetning 2025ASGaulin AS1,7 mill. kromsetning 2025ASBrustuen Varme & Klima AS1,2 mill. kromsetning 2025ASOlsen & Sønn Varmepumpeservice AS726 504 kromsetning 2025AS
Ventilasjon og kuldeteknikk i SarpsborgAlle selskaper i Sarpsborg