Stålhallen Bygg AS
Stålhallen Bygg AS er et aksjeselskap i Rasta i Lørenskog, stiftet 5. november 2019. Selskapet driver med oppføring av bygninger. Daglig leder er Henning Andreas Lundby, og styrets leder er Henning Andreas Lundby. Status: konkurs.
Fakta om Stålhallen Bygg AS
- Daglig leder
- Henning Andreas Lundby (f. 1969)
- Styreleder
- Henning Andreas Lundby (f. 1969)
- Stiftet
- Kommune
- Lørenskog
- Største eiere (2025)
- 4H Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning10 mill. kr−60,2 % mot 2023
Driftsresultat267 050 kr−80,9 % mot 2023
Årsresultat217 334 kr−83,3 % mot 2023
Egenkapital−245 171 kr+47 % mot 2023
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 388 | 26 120 |
| Driftsresultat | 267 | 1 399 |
| Resultat før skatt | 217 | 1 304 |
| Årsresultat | 217 | 1 304 |
| Sum eiendeler | 684 | 2 458 |
| Egenkapital | −245 | −463 |
| Gjeld | 929 | 2 920 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2024
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 1 038 800 600 kr → 10 388 006 kr
- Konkursåpning
- Manglende roller
- Endring av revisor
Konsernstruktur
Del av et konsern: 4H Holding AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2024: −245 171 kr
- Omsetningen falt 60,2 % i 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Import,salg og oppføring av bygg.
- Juridisk navn
- STÅLHALLEN BYGG AS
- Org.nr.
- 923 936 998
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 05.11.2019
- Registrert
- 26.11.2019
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Daglig leder
- Henning Andreas Lundby (f. 1969)
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Vestaveien 18B, 1476 RastaÅpne i kart
- Kommune
- Lørenskog
- Nettsted
- stalhallen.no
- Status
- Konkurs
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 388 | 26 120 | 2 783 | 6 420 | 12 212 | 1 785 |
| Driftsresultat | 267 | 1 399 | −1 493 | 429 | −738 | 247 |
| EBITDA | 427 | −539 | 255 | |||
| Resultat før skatt | 217 | 1 304 | −1 512 | 345 | −867 | 238 |
| Årsresultat | 217 | 1 304 | −1 574 | 269 | −678 | 187 |
| Sum eiendeler | 684 | 2 458 | 1 623 | 1 922 | 2 986 | 2 409 |
| Egenkapital | −245 | −463 | −1 766 | −193 | −462 | 217 |
| Gjeld | 929 | 2 920 | 3 389 | 2 115 | 3 448 | 2 193 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2024
Balanse 2024
Eiendeler684 231 kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %684 231 kr
Egenkapital og gjeld684 231 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−40 %−275 171 kr
Langsiktig gjeld68 %464 000 kr
Kortsiktig gjeld68 %465 402 kr
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 388 | 26 120 |
| Sum driftskostnader | 10 121 | 24 721 |
| Lønnskostnader | 1 224 | 1 217 |
| Driftsresultat | 267 | 1 399 |
| Finansinntekter | 1 | 0 |
| Finanskostnader | 50 | 96 |
| Netto finans | −50 | −96 |
| Resultat før skatt | 217 | 1 304 |
| Årsresultat | 217 | 1 304 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 5,4 % | −53,7 % |
| Egenkapitalandel | −35,8 % | −18,8 % | −108,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 0,93 | 0,07 |
| Totalkapitalrentabilitet | 17 % | 68,6 % | −83,4 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 2
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henning Andreas Lundby | 1969 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Henning Andreas Lundby | 1969 |
Andre roller
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Bostyrer | Adv. Jostein Nordbø |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Effectus Regnskap AS | til 29.10.2026 | |
| Revisor | Eira Revisjon & Rådgivning AS | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| 4H Holding AS | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetStålhallen Bygg AS923 936 998
- Forretningsadresse
- Vestaveien 18B, 1476 Rasta
Underenheter1
- Sted
- Rasta
Historikk
18 hendelser siden 2019
- 2026
Omsetningen falt
1 038 800 600 kr → 10 388 006 kr
Konkursåpning
Manglende roller
- 2025
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2024
Meldepliktig avtale
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Endring av forretningsadresse
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Endring av revisor
Manglende roller
Godkjente årsregnskap
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Lørenskog, nærmest i omsetning
Ditt Bygg AS9,8 mill. kromsetning 20255ansatteASLund Bygg Lillestrøm AS9,8 mill. kromsetning 2025ASJaco Service AS9 mill. kromsetning 2024ASBygg & Bad Gruppen AS8,9 mill. kromsetning 2025ASZenith Bygg Consult AS8 mill. kromsetning 202410ansatteASTømrermester Jan H. Norbeck Entreprenørforretning AS14 mill. kromsetning 20256ansatteASBik Service AS6,5 mill. kromsetning 20258ansatteASKarol Byggtjenester AS5,7 mill. kromsetning 20257ansatteAS
Byggentreprenører i LørenskogAlle selskaper i Lørenskog