M & R Bad AS
Kveikroken 65, 2264 Grinder
M & R Bad AS er et aksjeselskap i Grinder i Grue, stiftet 9. oktober 2019. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Daglig leder er Marius Tvengsberg Sagen, og styrets leder er Richard Nabben.
Fakta om M & R Bad AS
- Daglig leder
- Marius Tvengsberg Sagen (f. 1980)
- Styreleder
- Richard Nabben (f. 1968)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Grue
- Kommune
- Grue
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,3 mill. kr−11,1 % mot 2024
Driftsresultat−55 029 kr−67 % mot 2024
Årsresultat−59 126 kr−60,5 % mot 2024
Egenkapital393 886 kr−13 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 308 | 1 472 |
| Driftsresultat | −55 | −33 |
| Resultat før skatt | −59 | −37 |
| Årsresultat | −59 | −37 |
| Sum eiendeler | 527 | 655 |
| Egenkapital | 394 | 453 |
| Gjeld | 133 | 202 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 1 472 034 kr → 1 308 267 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjente årsregnskap
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 11,1 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Bygningsmessige renoveringer som flislegging, rørleggerarbeider og andre oppgaver forbundet med dette. Samt videresalg av dertil egnede produkter, herunder også deltagelse i annen næringsvirksomhet.
- Juridisk navn
- M & R BAD AS
- Org.nr.
- 923 832 912
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 09.10.2019
- Registrert
- 16.11.2019
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Marius Tvengsberg Sagen (f. 1980)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Kveikroken 65, 2264 GrinderÅpne i kart
- Kommune
- Grue
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 308 | 1 472 | 1 505 | 1 874 | 3 021 | 5 063 |
| Driftsresultat | −55 | −33 | −114 | 21 | 236 | 819 |
| EBITDA | 26 | 241 | 821 | |||
| Resultat før skatt | −59 | −37 | −118 | 17 | 232 | 810 |
| Årsresultat | −59 | −37 | −118 | 4 | 181 | 634 |
| Sum eiendeler | 527 | 655 | 659 | 834 | 986 | 1 495 |
| Egenkapital | 394 | 453 | 489 | 608 | 604 | 423 |
| Gjeld | 133 | 202 | 170 | 226 | 382 | 1 072 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler526 780 kr
Anleggsmidler39 %206 653 kr
Omløpsmidler61 %320 127 kr
Egenkapital og gjeld526 780 kr
Innskutt egenkapital19 %100 000 kr
Opptjent egenkapital56 %293 886 kr
Kortsiktig gjeld25 %132 894 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 308 | 1 472 |
| Sum driftskostnader | 1 363 | 1 505 |
| Lønnskostnader | 704 | 701 |
| Driftsresultat | −55 | −33 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 4 | 4 |
| Netto finans | −4 | −4 |
| Resultat før skatt | −59 | −37 |
| Årsresultat | −59 | −37 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −4,2 % | −2,2 % | −7,6 % |
| Egenkapitalandel | 74,8 % | 69,2 % | 74,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,41 | 3,23 | 3,84 |
| Totalkapitalrentabilitet | −9,3 % | −5 % | −15,3 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Tvengsberg Sagen | 1980 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Richard Nabben | 1968 |
| Styremedlem | Marius Tvengsberg Sagen | 1980 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | AS Interno |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Marius Tvengsberg Sagen (født 1980) | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetM & R Bad AS923 832 912
- Forretningsadresse
- Kveikroken 65, 2264 Grinder
Underenheter1
- Sted
- Grinder
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 878 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 750 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 750 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 318,05 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 792,84 kr |
Historikk
11 hendelser siden 2019
- 2026
Omsetningen falt
1 472 034 kr → 1 308 267 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Endring av forretningsadresse
- 2019
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Rørleggere i Grue, nærmest i omsetning