Port1 Vest Garasjeporter AS
Aktiv- Org.nr.923 806 040
- Aksjeselskap
- Agentur- og engroshandel
- Alver
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Port1 Vest Garasjeporter AS er et aksjeselskap i Frekhaug i Alver, stiftet 24. oktober 2019. Selskapet driver med engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Daglig leder er Rune Antonsen, og styrets leder er Rune Antonsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2020–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 2 741 308 kr → 4 341 767 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Rosslandsvegen 388 → Seksjon 9 Rosslandsvegen 374A, Frekhaug
Lignende bedrifter
Agentur- og engroshandel i Alver, nærmest i omsetning
- Classiqa ASAgentur- og engroshandel · Isdalstø, Alver4,6 mill. kromsetning 2025
- Holme Gass ASAgentur- og engroshandel · Frekhaug, Alver4,6 mill. kromsetning 2025
- Smart Container ASAgentur- og engroshandel · Isdalstø, Alver4 mill. kromsetning 2025
- Rune Lie ASAgentur- og engroshandel · Lindås, Alver3,7 mill. kromsetning 2025
- Vira Gruppen ASAgentur- og engroshandel · Bøvågen, Alver5,3 mill. kromsetning 2025
- Villanger Eiendom ASAgentur- og engroshandel · Isdalstø, Alver3,1 mill. kromsetning 2025
- PJ Import ASAgentur- og engroshandel · Frekhaug, Alver2,4 mill. kromsetning 2025
- Vikiin ASAgentur- og engroshandel · Frekhaug, Alver2 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2020–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 4 342 | 2 741 | 3 018 | 2 754 | 1 940 | 1 677 | |
| 610 | 116 | 217 | 350 | 250 | 236 | |
| Resultat før skatt | 547 | 45 | 223 | 353 | 251 | 237 |
| 360 | 35 | 223 | 276 | 251 | 185 | |
| 0 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 2 388 | 2 082 | 2 131 | 1 020 | 558 | 332 | |
| 1 189 | 893 | 946 | 723 | 447 | 262 | |
| 1 199 | 1 188 | 1 186 | 297 | 111 | 71 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 14,1 % | 4,2 % | 7,2 % | 12,7 % | 12,9 % | 14,1 % |
| Egenkapitalandel | 49,8 % | 42,9 % | 44,4 % | 70,9 % | 80,1 % | 78,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,33 | 2,76 | 3,56 | 3,43 | 5,03 | 4,68 |
| Totalkapitalrentabilitet | 27,7 % | 5,9 % | 14,5 % | 44,7 % | 56,4 % | 71,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,4 mill. kr
Anleggsmidler51 %1,2 mill. kr
Omløpsmidler49 %1,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld2,4 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital49 %1,2 mill. kr
Langsiktig gjeld29 %696 478 kr
Kortsiktig gjeld21 %502 975 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 342 | 2 741 |
| Sum driftskostnader | 3 732 | 2 625 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | 610 | 116 |
| Finansinntekter | 10 | 9 |
| Finanskostnader | 72 | 80 |
| Netto finans | −63 | −71 |
| Resultat før skatt | 547 | 45 |
| Årsresultat | 360 | 35 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Rune Antonsen | 1965 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Rune Antonsen | 1965 | |
| Styremedlem | Sigrunn Beate Haugland | 1958 | |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rune Antonsen (født 1965) | 20 | |
| Sigrunn Beate Haugland (født 1958) | 10 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetPort1 Vest Garasjeporter AS923 806 040
- Forretningsadresse
- Seksjon 9, Rosslandsvegen 374A, 5918 Frekhaug
Underenheter1
- Sted
- Frekhaug
Historikk
10 hendelser siden 2019
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Rosslandsvegen 388 → Seksjon 9 Rosslandsvegen 374A, Frekhaug
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1256 Meland → 4631 Alver
Hele kunngjøringen
- 2019
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen