Esencia AS
Aktiv- Org.nr.923 802 932
- Aksjeselskap
- Barer og puber
- Harstad
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 7 ansatte
Esencia AS er et aksjeselskap i Harstad, stiftet 21. oktober 2019. Selskapet driver med drift av barer og har 7 ansatte. Styrets leder er Anita Tennbakk.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2020–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 2 871 525 kr → 3 647 466 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 5402 Harstad → 5503 Harstad
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −274 819 kr
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 4 899,87 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 13 501,17 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 34 518,15 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 7 407,09 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 10 292,49 kr |
Lignende bedrifter
Barer og puber i Harstad, nærmest i omsetning
- Tapp Harstad ASBarer og puber · Harstad3 mill. kromsetning 2025
- Grand Solutions North ASBarer og puber · Harstad8,6 mill. kromsetning 2025
- Linds Agenturer ASBarer og puber · Harstad8,8 mill. kromsetning 2025
- SBT Service ASBarer og puber · Harstad9,4 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2020–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 3 647 | 2 872 | 2 629 | 2 361 | 2 234 | 1 862 | |
| −32 | 79 | −94 | −56 | 161 | −223 | |
| EBITDA | −22 | 192 | −200 | |||
| Resultat før skatt | −65 | 52 | −139 | −57 | 161 | −245 |
| −65 | 52 | −139 | −57 | 161 | −248 | |
| 0 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 548 | 442 | 289 | 357 | 439 | 360 | |
| −275 | −210 | −262 | −123 | −66 | −227 | |
| 822 | 652 | 550 | 480 | 505 | 586 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −0,9 % | 2,8 % | −3,6 % | −2,4 % | 7,2 % | −12 % |
| Egenkapitalandel | −50,2 % | −47,5 % | −90,5 % | −34,5 % | −15 % | −63,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 0,49 | 0,33 | 0,6 | 0,86 | 0,49 |
| Totalkapitalrentabilitet | −6,6 % | 21,7 % | −29,2 % | −14,1 % | 40,6 % | −61,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler547 567 kr
Anleggsmidler62 %341 723 kr
Omløpsmidler38 %205 843 kr
Egenkapital og gjeld547 567 kr
Innskutt egenkapital4 %24 430 kr
Opptjent egenkapital−55 %−299 249 kr
Kortsiktig gjeld94 %514 269 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 3 647 | 2 872 |
| Sum driftskostnader | 3 680 | 2 793 |
| Lønnskostnader | 1 745 | 1 224 |
| Driftsresultat | −32 | 79 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 33 | 27 |
| Netto finans | −33 | −27 |
| Resultat før skatt | −65 | 52 |
| Årsresultat | −65 | 52 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Anita Tennbakk | 1967 | |
| Styremedlem | Juan Didiet Veliz Labarrera | 1985 | |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Juan Didiet Veliz Labarrera (født 1985) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetEsencia AS923 802 932
- Forretningsadresse
- Rikard Kaarbøs gate 10, 9405 Harstad
Underenheter1
- Sted
- Harstad
- Ansatte
- 7
Historikk
10 hendelser siden 2019
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 2 871 525 kr → 3 647 466 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 5402 Harstad → 5503 Harstad
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1903 Harstad → 5402 Harstad
Hele kunngjøringen
- 2019
Ny adresse
Rikard Kaarbøs gate 8, 9405 HARSTAD → Rikard Kaarbøs gate 10, 9405 HARSTAD
Hele kunngjøringen
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen