Nes Hovslageri AS
AktivNes Hovslageri AS er et aksjeselskap i Auli i Nes, stiftet 6. mai 2019. Selskapet driver med tjenester tilknyttet husdyrhold. Daglig leder er Katinka Rongved Ødegaard, og styrets leder er Katinka Rongved Ødegaard.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2019–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 10 250 187 kr → 12 155 657 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 8 991 225 kr → 10 250 187 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3034 Nes → 3228 Nes
- Ny revisor · ÅRNES REVISJON AS
Lignende bedrifter
Jordbruk i Nes, nærmest i omsetning
- Hest- og Forservice ASJordbruk · Vormsund, Nes5,8 mill. kromsetning 2025
- Herremyr Gård ASJordbruk · Årnes, Nes21 mill. kromsetning 2025
- Honningfarmen ASJordbruk · Årnes, Nes2,1 mill. kromsetning 2025
- Katinka Ødegaard ASJordbruk · Auli, Nes1,7 mill. kromsetning 2025
- M V-S Holding ASJordbruk · Årnes, Nes846 515 kromsetning 2025
- Sandmo Binæring ASJordbruk · Årnes, Nes401 933 kromsetning 2025
- Vesleåsen DAJordbruk · Skogbygda, Nes225 803 kromsetning 2025
- Søndre Løken Gård ASJordbruk · Årnes, Nes114 040 kromsetning 2025
Omsetning 2019–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 12 156 | 10 250 | 8 991 | 7 030 | 5 497 | 3 435 | |
| 662 | 859 | 321 | 828 | 828 | 621 | |
| EBITDA | 830 | |||||
| Resultat før skatt | 617 | 826 | 267 | 771 | 810 | 613 |
| 500 | 654 | 178 | 602 | 632 | 501 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Balanse | ||||||
| 3 861 | 3 364 | 2 895 | 2 280 | 2 155 | 1 568 | |
| 2 816 | 2 316 | 1 662 | 1 484 | 882 | 451 | |
| 1 045 | 1 048 | 1 233 | 796 | 1 272 | 1 117 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 5,5 % | 8,4 % | 3,6 % | 11,8 % | 15,1 % | 18,1 % |
| Egenkapitalandel | 72,9 % | 68,9 % | 57,4 % | 65,1 % | 40,9 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,85 | 3,51 | 2,63 | 3,82 | 2,32 | 2,68 |
| Totalkapitalrentabilitet | 19,4 % | 29,1 % | 14,2 % | 38,5 % | 45,5 % | 53,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler3,9 mill. kr
Anleggsmidler1 %19 423 kr
Omløpsmidler99 %3,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,9 mill. kr
Innskutt egenkapital5 %200 000 kr
Opptjent egenkapital68 %2,6 mill. kr
Kortsiktig gjeld26 %998 155 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 12 156 | 10 250 |
| Sum driftskostnader | 11 494 | 9 391 |
| Driftsresultat | 662 | 859 |
| Finansinntekter | 40 | 52 |
| Finanskostnader | 85 | 85 |
| Netto finans | −45 | −34 |
| Resultat før skatt | 617 | 826 |
| Årsresultat | 500 | 654 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Katinka Rongved Ødegaard | 1990 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Katinka Rongved Ødegaard | 1990 | |
| Styremedlem | Gunnar Torsheim | 1973 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Årnes Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Azets Insight AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Gunnar Torsheim (født 1973) | 1 000 | |
| Katinka Ødegaard Holding AS | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetNes Hovslageri AS922 821 992
- Forretningsadresse
- Grøndalsvegen 18, 1929 Auli
Underenheter1
- Sted
- Auli
Historikk
12 hendelser siden 2019
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 10 250 187 kr → 12 155 657 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 8 991 225 kr → 10 250 187 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3034 Nes → 3228 Nes
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020