Luhrtoppen Eiendom AS
Luhrtoppen Eiendom AS er et aksjeselskap i Lørenskog, stiftet 1. mars 2019. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Daglig leder er Katharina Ræder Endresen Hernæs, og styrets leder er Katharina Ræder Endresen Hernæs.
Fakta om Luhrtoppen Eiendom AS
- Daglig leder
- Katharina Ræder Endresen Hernæs (f. 1977)
- Styreleder
- Katharina Ræder Endresen Hernæs (f. 1977)
- Stiftet
- Kommune
- Lørenskog
- Største eiere (2025)
- Luhrtoppen AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 62 106 | 51 271 |
| Driftsresultat | 41 528 | 33 439 |
| Resultat før skatt | 45 349 | 36 709 |
| Årsresultat | 35 357 | 28 633 |
| Sum eiendeler | 338 013 | 331 196 |
| Egenkapital | 274 524 | 276 005 |
| Gjeld | 63 489 | 55 191 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 51 270 610 kr → 62 105 686 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Styre
- Godkjente årsregnskap
Konsernstruktur
Del av et konsern: Luhrtoppen AS eier 100 %.
Offisiell foretaksinformasjon
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeid med andre virksomheter å drive eiendomsforvaltning, herunder kjøp og salg av eiendom, oppføring av bygg, utleie, og annen virksomhet beslektet med denne.
- Juridisk navn
- LUHRTOPPEN EIENDOM AS
- Org.nr.
- 922 400 512
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.03.2019
- Registrert
- 15.03.2019
- Bransje
- Utleie av egen eller leid fast eiendom 68.200
- Daglig leder
- Katharina Ræder Endresen Hernæs (f. 1977)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Tidligere navn
- Tangerud Øst III AS
- Forretningsadresse
- Snøkrystallen 11, 1470 LørenskogÅpne i kart
- Kommune
- Lørenskog
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 62 106 | 51 271 | 32 469 | 28 792 | 31 630 | 30 031 | 27 553 |
| Driftsresultat | 41 528 | 33 439 | 14 602 | 10 814 | 16 794 | 14 041 | 15 633 |
| EBITDA | 18 377 | 24 176 | 18 948 | 19 365 | |||
| Resultat før skatt | 45 349 | 36 709 | 20 908 | 13 745 | 18 576 | 17 061 | 18 742 |
| Årsresultat | 35 357 | 28 633 | 16 309 | 10 721 | 14 489 | 13 308 | 14 618 |
| Sum eiendeler | 338 013 | 331 196 | 331 108 | 316 645 | 314 911 | 324 722 | 330 859 |
| Egenkapital | 274 524 | 276 005 | 278 716 | 279 743 | 279 532 | 279 835 | 279 029 |
| Gjeld | 63 489 | 55 191 | 52 393 | 36 903 | 35 379 | 44 887 | 51 829 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 62 106 | 51 271 |
| Sum driftskostnader | 20 578 | 17 831 |
| Driftsresultat | 41 528 | 33 439 |
| Finansinntekter | 3 821 | 3 269 |
| Finanskostnader | 0 | |
| Netto finans | 3 821 | 3 269 |
| Resultat før skatt | 45 349 | 36 709 |
| Årsresultat | 35 357 | 28 633 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 66,9 % | 65,2 % | 45 % |
| Egenkapitalandel | 81,2 % | 83,3 % | 84,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 0,37 | 0,13 |
| Totalkapitalrentabilitet | 13,6 % | 11,1 % | 6,5 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Katharina Ræder Endresen Hernæs | 1977 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Katharina Ræder Endresen Hernæs | 1977 |
| Styremedlem | Vegard Netland Martinsen | 1983 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Pricewaterhousecoopers AS | |
| Regnskapsfører | Malling & Co Forvaltning AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Styremedlem | Tobias Junge | 1977 | til 01.07.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Luhrtoppen AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Snøkrystallen 11, 1470 Lørenskog
- Sted
- Lørenskog
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | ENOVA SF | Investeringsstøtte for å fremme energi fra fornybare kilder, fornybar hydrogen og høyeffektiv kraftvarme | Tilskudd | 3,6 mill. kr |
| 2025 | ENOVA SF | Investeringsstøtte til energieffektiviseringstiltak for annet enn i bygninger | Tilskudd | 4,1 mill. kr |
Historikk
- 2026
Omsetningen økte
51 270 610 kr → 62 105 686 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Styre
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Endring av forretningsadresse
- 2023
Endring av styre
Endring av forretningsadresse
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
Endring av daglig leder
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Endring av forretningsadresse
Godkjente årsregnskap