Hunsfos Autoverksted AS
Hunsfos Autoverksted AS er et aksjeselskap i Vennesla, stiftet 11. februar 2019. Selskapet driver med reparasjon og vedlikehold av motorvogner og har 7 ansatte. Daglig leder er Rasmus Bandsholm Larsen Tallaksen, og styrets leder er Alf Netland Helgeland.
Fakta om Hunsfos Autoverksted AS
- Daglig leder
- Rasmus Bandsholm Larsen Tallaksen (f. 1986)
- Styreleder
- Alf Netland Helgeland (f. 1967)
- Stiftet
- Bransje
- Bilverksteder i Vennesla
- Kommune
- Vennesla
- Største eiere (2025)
- Tallaksen Invest AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 22 739 | 22 980 |
| Driftsresultat | 945 | 846 |
| Resultat før skatt | 793 | 734 |
| Årsresultat | 619 | 605 |
| Sum eiendeler | 4 863 | 5 982 |
| Egenkapital | 1 988 | 1 562 |
| Gjeld | 2 876 | 4 419 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 6 → 5
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Konsernstruktur
Del av et konsern: Tallaksen Invest AS eier 100 %.
Offisiell foretaksinformasjon
Drive bilverksted, salg av bilrekvisita, samt salg av brukte og nye biler og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
- Juridisk navn
- HUNSFOS AUTOVERKSTED AS
- Org.nr.
- 922 337 268
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 11.02.2019
- Registrert
- 06.03.2019
- Bransje
- Reparasjon og vedlikehold av motorvogner 95.310
- Daglig leder
- Rasmus Bandsholm Larsen Tallaksen (f. 1986)
- Ansatte
- 7
- Aksjekapital
- 300 000 kr
- Forretningsadresse
- Hunsfos Næringspark, 4700 Vennesla
- Kommune
- Vennesla
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 22 739 | 22 980 | 19 640 | 17 469 | 25 994 | 20 142 | 8 597 |
| Driftsresultat | 945 | 846 | 1 089 | 1 137 | 1 446 | 1 246 | 299 |
| EBITDA | 1 252 | 1 602 | 1 263 | 304 | |||
| Resultat før skatt | 793 | 734 | 870 | 1 062 | 1 378 | 1 231 | 299 |
| Årsresultat | 619 | 605 | 642 | 823 | 1 074 | 944 | 234 |
| Sum eiendeler | 4 863 | 5 982 | 7 652 | 4 937 | 4 869 | 3 275 | 2 360 |
| Egenkapital | 1 988 | 1 562 | 1 938 | 1 696 | 873 | 798 | 534 |
| Gjeld | 2 876 | 4 419 | 5 714 | 3 242 | 3 996 | 2 477 | 1 826 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 22 739 | 22 980 |
| Sum driftskostnader | 21 794 | 22 134 |
| Lønnskostnader | 4 102 | 3 997 |
| Driftsresultat | 945 | 846 |
| Finansinntekter | 24 | 30 |
| Finanskostnader | 176 | 142 |
| Netto finans | −153 | −112 |
| Resultat før skatt | 793 | 734 |
| Årsresultat | 619 | 605 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,2 % | 3,7 % | 5,6 % |
| Egenkapitalandel | 40,9 % | 26,1 % | 25,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,45 | 1,78 | 1,35 |
| Totalkapitalrentabilitet | 17,9 % | 12,9 % | 17,4 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rasmus Bandsholm Larsen Tallaksen | 1986 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Alf Netland Helgeland | 1967 |
| Styremedlem | Rasmus Bandsholm Larsen Tallaksen | 1986 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | KRS Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Lunden Regnskap AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Tallaksen Invest AS | 300 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Tallaksen Invest AS
- 100 %Hunsfos Autoverksted AS
Enheter
- Forretningsadresse
- Hunsfos Næringspark, 4700 Vennesla
- Sted
- Vennesla
- Ansatte
- 7
Historikk
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
Færre ansatte
6 → 5
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
- 2023
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Endring av formål
Registrert i Enhetsregisteret