Maurice Ward & Co AS
Balder alle 2, 2060 Gardermoen
Maurice Ward & Co AS er et aksjeselskap i Gardermoen i Ullensaker, stiftet 31. januar 2019. Selskapet driver med andre støttetjenester for transport. Styrets leder er Maurice Antony Ward.
Fakta om Maurice Ward & Co AS
- Styreleder
- Maurice Antony Ward (f. 1967)
- Stiftet
- Bransje
- Spedisjon i Ullensaker
- Kommune
- Ullensaker
- Største eiere (2025)
- Maurice Ward Group S.R.O100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning10 mill. kr−59,7 % mot 2024
Driftsresultat−24 358 kr−100 % mot 2024
Årsresultat−340 138 kr−108 % mot 2024
Egenkapital3 mill. kr−9,7 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 145 | 25 195 |
| Driftsresultat | −24 | 5 287 |
| Resultat før skatt | −340 | 5 313 |
| Årsresultat | −340 | 4 145 |
| Sum eiendeler | 4 068 | 8 017 |
| Egenkapital | 2 952 | 3 267 |
| Gjeld | 1 116 | 4 749 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2025
- Godkjente årsregnskap
- Endring av revisor
- Godkjente årsregnskap
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 59,7 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Å tilby global fraktforsendelse, lager, logistikk og fortolling samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
- Juridisk navn
- MAURICE WARD & CO AS
- Org.nr.
- 922 296 456
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 31.01.2019
- Registrert
- 08.04.2019
- Bransje
- Andre støttetjenester for transport 52.260
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Balder alle 2, 2060 GardermoenÅpne i kart
- Kommune
- Ullensaker
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 145 | 25 195 | 15 677 | 6 840 | |||
| Driftsresultat | −24 | 5 287 | 1 100 | −1 591 | −29 | −10 | −7 |
| Resultat før skatt | −340 | 5 313 | 792 | −1 750 | −28 | −22 | −7 |
| Årsresultat | −340 | 4 145 | 899 | −1 750 | −28 | −22 | −7 |
| Sum eiendeler | 4 068 | 8 017 | 3 121 | 3 594 | 13 | 43 | 24 |
| Egenkapital | 2 952 | 3 267 | −877 | −1 777 | −27 | 1 | 23 |
| Gjeld | 1 116 | 4 749 | 3 999 | 5 371 | 40 | 42 | 1 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler4,1 mill. kr
Anleggsmidler4 %144 946 kr
Omløpsmidler96 %3,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld4,1 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital72 %2,9 mill. kr
Kortsiktig gjeld27 %1,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 145 | 25 195 |
| Sum driftskostnader | 10 169 | 19 908 |
| Lønnskostnader | 2 138 | 2 308 |
| Driftsresultat | −24 | 5 287 |
| Finansinntekter | 104 | 724 |
| Finanskostnader | 420 | 699 |
| Netto finans | −316 | 25 |
| Resultat før skatt | −340 | 5 313 |
| Årsresultat | −340 | 4 145 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,2 % | 21 % | 7 % |
| Egenkapitalandel | 72,6 % | 40,8 % | −28,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,52 | 1,67 | 0,73 |
| Totalkapitalrentabilitet | 1,3 % | 107,9 % | 44,2 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Maurice Antony Ward | 1967 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Revisjonsfirmaet Flattum & Co AS | |
| Regnskapsfører | Leinonen AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Maurice Antony Ward | 1967 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Maurice Ward Group S.R.O | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMaurice Ward & Co AS922 296 456
- Forretningsadresse
- Balder alle 2, 2060 Gardermoen
Underenheter1
- Sted
- Gardermoen
Historikk
11 hendelser siden 2019
- 2026
Nytt årsregnskap
2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Endring av forretningsadresse
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
- 2019
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Spedisjon i Ullensaker, nærmest i omsetning
Air Management AS11 mill. kromsetning 2025ASMolde Spedisjon AS9 mill. kromsetning 2025ASGaston Schul Customs AS8,1 mill. kromsetning 2025ASNeksus Global AS6,9 mill. kromsetning 2025ASSGL Road Norway AS6,5 mill. kromsetning 2025ASScanpartners International AS15 mill. kromsetning 20257ansatteASIts Independent Transport & Shipping AS15 mill. kromsetning 2025ASSkylog AS3,5 mill. kromsetning 2025AS
Spedisjon i UllensakerAlle selskaper i Ullensaker