Mea Event AS
Org.nr. 922 068 291AksjeselskapMat- og drikkeproduksjonProduksjon av brød og ferske konditorvarerAktiv
Nelius Hallans veg 12, 7603 Levanger
Mea Event AS er et aksjeselskap i Levanger, stiftet 19. desember 2018. Selskapet driver med produksjon av brød og ferske konditorvarer. Daglig leder er Marthe Sundal, og styrets leder er Per Olav Børresen.
Fakta om Mea Event AS
- Daglig leder
- Marthe Sundal (f. 1975)
- Styreleder
- Per Olav Børresen (f. 1972)
- Stiftet
- Kommune
- Levanger
- Største eiere (2025)
- Mea Invest AS50 %
- Marthe Sundal50 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning28 000 kr−90,3 % mot 2024
Driftsresultat−37 749 kr−4 958 % mot 2024
Årsresultat−37 784 kr−932 % mot 2024
Egenkapital−145 533 kr−35,1 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 28 | 289 |
| Driftsresultat | −38 | 1 |
| Resultat før skatt | −38 | −4 |
| Årsresultat | −38 | −4 |
| Sum eiendeler | 23 | 51 |
| Egenkapital | −146 | −108 |
| Gjeld | 168 | 159 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 289 332 kr → 28 000 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −145 533 kr
- Omsetningen falt 90,3 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Bakeri, konserter, utleie.
- Juridisk navn
- MEA EVENT AS
- Org.nr.
- 922 068 291
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 19.12.2018
- Registrert
- 17.01.2019
- Bransje
- Produksjon av brød og ferske konditorvarer 10.710
- Daglig leder
- Marthe Sundal (f. 1975)
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Nelius Hallans veg 12, 7603 LevangerÅpne i kart
- Kommune
- Levanger
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 28 | 289 | 9 | 18 | 291 | 17 | 282 | 0 |
| Driftsresultat | −38 | 1 | −37 | −64 | −9 | −45 | 44 | 0 |
| EBITDA | −50 | 5 | −31 | 52 | ||||
| Resultat før skatt | −38 | −4 | −40 | −66 | −11 | −47 | 42 | 0 |
| Årsresultat | −38 | −4 | −40 | −66 | −11 | −45 | 34 | 0 |
| Sum eiendeler | 23 | 51 | 31 | 38 | 87 | 67 | 117 | 30 |
| Egenkapital | −146 | −108 | −104 | −64 | 2 | 13 | 59 | 24 |
| Gjeld | 168 | 159 | 135 | 102 | 85 | 54 | 59 | 6 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler22 611 kr
Anleggsmidler73 %16 574 kr
Omløpsmidler27 %6 037 kr
Egenkapital og gjeld22 611 kr
Innskutt egenkapital133 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−776 %−175 533 kr
Kortsiktig gjeld744 %168 145 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 28 | 289 |
| Sum driftskostnader | 66 | 289 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | −38 | 1 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 4 |
| Netto finans | 0 | −4 |
| Resultat før skatt | −38 | −4 |
| Årsresultat | −38 | −4 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −134,8 % | 0,3 % | −408,6 % |
| Egenkapitalandel | −643,6 % | −210,2 % | −334,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,04 | 0,22 | 0,07 |
| Totalkapitalrentabilitet | −102,2 % | 1,9 % | −125,1 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marthe Sundal | 1975 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Per Olav Børresen | 1972 |
| Styremedlem | Marthe Sundal | 1975 |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Org.nr. 961 395 305 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Mea Invest AS | 15 | |
| Marthe Sundal (født 1975) | 15 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMea Event AS922 068 291
- Forretningsadresse
- Nelius Hallans veg 12, 7603 Levanger
Underenheter1
- Sted
- Levanger
Støtte og tilskudd
1 tildeling
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | KULTURDIREKTORATET | Støtte til kultur og bevaring av kulturarv | Tilskudd | 148 229 kr |
Historikk
13 hendelser siden 2018
- 2026
Omsetningen falt
289 332 kr → 28 000 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Endring av forretningsadresse
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
- 2019
Godkjente årsregnskap
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Mat- og drikkeproduksjon i Levanger, nærmest i omsetning
Buran Norsk Whisky AS534 848 kromsetning 2025ASBærsentralen AS900 677 kromsetning 2025ASRooster Holding AS4,3 mill. kromsetning 2025ASBonsak AS5,7 mill. kromsetning 2025ASHalsan Kjøtt AS10 mill. kromsetning 202510ansatteASLevain The Bakery AS16 mill. kromsetning 202524ansatteASForforedling AS32 mill. kromsetning 202510ansatteASNormilk AS483 mill. kromsetning 202531ansatteAS
Mat- og drikkeproduksjon i LevangerAlle selskaper i Levanger