Lysen Rørleggerservice AS
Aktiv- Org.nr.922 031 088
- Aksjeselskap
- Rørleggere
- Bergen
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Sentral godkjenning
Lysen Rørleggerservice AS er et aksjeselskap i Fana i Bergen, stiftet 9. desember 2018. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Daglig leder er Jørgen Lysen, og styrets leder er Jørgen Lysen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av styre · Styret: leder Jørgen Lysen, 1 medlem
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
Lignende bedrifter
Rørleggere i Bergen, nærmest i omsetning
- Salhus VVS ASRørleggere · Salhus, Bergen4,7 mill. kromsetning 2025
- Sitha VVS Team ASRørleggere · Hordvik, Bergen5 mill. kromsetning 2025
- Maxrør ASRørleggere · Ulset, Bergen5,1 mill. kromsetning 2025
- Rørleggermester Trond Nielsen ASRørleggere · Bergen4,1 mill. kromsetning 2025
- R. Mjelde ASRørleggere · Morvik, Bergen4,1 mill. kromsetning 2025
- VVS Rørmontasje ASRørleggere · Ytre Arna, Bergen5,2 mill. kromsetning 2025
- Rørleggermester Helge Fløysand ASRørleggere · Salhus, Bergen4,1 mill. kromsetning 2025
- Vatten Rørfornying Bergen ASRørleggere · Fyllingsdalen, Bergen4,1 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 4 645 | 4 658 | 4 519 | 4 036 | 1 939 | 1 079 | |
| 170 | −48 | 231 | 87 | 412 | 8 | |
| EBITDA | 131 | 421 | 8 | |||
| Resultat før skatt | 144 | −135 | 156 | 68 | 412 | 8 |
| 113 | −105 | 121 | 53 | 321 | 33 | |
| Balanse | ||||||
| 1 267 | 1 657 | 1 957 | 2 516 | 600 | 142 | |
| 425 | 313 | 418 | 297 | 244 | −78 | |
| 842 | 1 345 | 1 539 | 2 220 | 357 | 219 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 3,7 % | −1 % | 5,1 % | 2,2 % | 21,3 % | 0,7 % |
| Egenkapitalandel | 33,5 % | 18,9 % | 21,4 % | 11,8 % | 40,7 % | −54,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,97 | 1,94 | 1,34 | 1,62 | 0,47 |
| Totalkapitalrentabilitet | 12 % | −2,7 % | 10,4 % | 5,6 % | 111,1 % | 5,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,3 mill. kr
Omløpsmidler100 %1,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %30 000 kr
Opptjent egenkapital31 %395 071 kr
Langsiktig gjeld4 %48 805 kr
Kortsiktig gjeld63 %793 387 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 645 | 4 658 |
| Sum driftskostnader | 4 475 | 4 707 |
| Lønnskostnader | 1 481 | 1 819 |
| Driftsresultat | 170 | −48 |
| Finansinntekter | 6 | 0 |
| Finanskostnader | 32 | 87 |
| Netto finans | −26 | −87 |
| Resultat før skatt | 144 | −135 |
| Årsresultat | 113 | −105 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Jørgen Lysen | 1991 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Jørgen Lysen | 1991 | |
| Styremedlem | Endre Nøss Vangsnes | 1990 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Likviditas Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Jørgen Lysen (født 1991) | 70 | |
| Lennart Lysen (født 1987) | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetLysen Rørleggerservice AS922 031 088
- Forretningsadresse
- Høgsetevegen 5, 5244 Fana
Underenheter1
- Sted
- Fana
- Ansatte
- Under 5
Historikk
13 hendelser siden 2018
- 2026
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av styre
Styret: leder Lennart Lysen, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020