Næringsfondet for Røldal Sti
Næringsfondet for Røldal Sti er en stiftelse i Odda i Ullensvang, stiftet 10. desember 1962. Selskapet driver med aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål. Styrets leder er Inge Lægreid.
Fakta om Næringsfondet for Røldal Sti
- Styreleder
- Inge Lægreid (f. 1956)
- Stiftet
- Kommune
- Ullensvang
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −1 000 | −630 |
| Resultat før skatt | −221 | 208 |
| Årsresultat | −221 | 208 |
| Sum eiendeler | 3 892 | 3 697 |
| Egenkapital | 3 144 | 3 352 |
| Gjeld | 761 | 345 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Offisiell foretaksinformasjon
Fondet skal yta økonomisk stønad til tiltak som kan fremja næringslivet i det distrikt som omfattar tidlegare Røldal kommune. Stønad kan gjevast til enkeltpersonar, foreiningar, andelslag, aksjeselskap og offentlege institusjonar. Prosjekt som betrar sysselsettingsvilkåra for kvinner og ungdom bør prioriterast. Det kan ikkje gjevast støtte til sanering av gjeld eller til løypande drift av eksisterande bedrifter eller kommune. Tilskot kan kun gjevast som investeringstilskot til kjøp av driftsmidlar eller driftstilskot til bestemte aktivitetar.
- Juridisk navn
- NÆRINGSFONDET FOR RØLDAL STI
- Org.nr.
- 921 964 692
- Selskapsform
- Stiftelse
- Stiftet
- 10.12.1962
- Registrert
- 28.03.2019
- Bransje
- Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål 94.991
- Grunnkapital
- 2 500 000 kr
- Forretningsadresse
- c/o Inge Lægreid, Eidesbrotet 18, 5750 OddaÅpne i kart
- Kommune
- Ullensvang
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 515 | 505 | 722 | ||||
| Driftsresultat | −1 000 | −630 | −943 | −1 574 | −161 | −1 217 | 625 |
| Resultat før skatt | −221 | 208 | −238 | −1 018 | −149 | −1 191 | 667 |
| Årsresultat | −221 | 208 | −238 | −1 018 | −149 | −1 191 | 667 |
| Sum eiendeler | 3 892 | 3 697 | 4 110 | 4 879 | 4 912 | 4 866 | 5 310 |
| Egenkapital | 3 144 | 3 352 | 3 144 | 2 952 | 4 549 | 3 818 | 5 010 |
| Gjeld | 761 | 345 | 966 | 1 927 | 363 | 1 048 | 300 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 000 | 630 |
| Driftsresultat | −1 000 | −630 |
| Finansinntekter | 778 | 838 |
| Netto finans | 778 | 838 |
| Resultat før skatt | −221 | 208 |
| Årsresultat | −221 | 208 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | |||
| Egenkapitalandel | 80,5 % | 90,7 % | 76,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 5,12 | 10,72 | 4,25 |
| Totalkapitalrentabilitet | −5,8 % | 5,3 % | −5,3 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Inge Lægreid | 1956 |
| Styremedlem | Elisabeth Vågslid | 1967 |
| Styremedlem | Bente Bjotveit | 1970 |
| Styremedlem | Svein Myrheim | 1965 |
| Styremedlem | Randi Elisabeth Oppedal | 1980 |
| Varamedlem | Tor Helge Haara Tjemsland | 1985 |
| Varamedlem | Nils Vetle Medhus | 1996 |
| Varamedlem | Reidun Sekse | 1956 |
| Varamedlem | Anne-Lise Naasen | 1974 |
| Varamedlem | Britt Marit Widding | 1973 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Ullensvang Revisjon AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Inge Lægreid | 1956 | til 09.03.2026 |
| Revisor | Indre Hordaland Revisjonsdistrikt | til 11.06.2025 |
Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- c/o Inge Lægreid, Eidesbrotet 18, 5750 Odda
- Sted
- Odda
Historikk
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Godkjente årsregnskap
- 2019
Registrert i Enhetsregisteret