Børres Holding AS
Aktiv- Org.nr.921 749 333
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Porsgrunn
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Børres Holding AS er et aksjeselskap i Porsgrunn, stiftet 24. august 2018. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Styrets leder er Børre Aagesen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2019–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3806 Porsgrunn → 4001 Porsgrunn
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Porsgrunn, nærmest i omsetning
- Kenmar ASHolding- og investeringsselskaper · Porsgrunn0 kromsetning 2025
- De Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Porsgrunn0 kromsetning 2024
- Kongsgård Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Porsgrunn0 kromsetning 2025
- Anders Thingstad ASHolding- og investeringsselskaper · Brevik, Porsgrunn0 kromsetning 2025
- Allimak Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Porsgrunn0 kromsetning 2025
- Pamam Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Porsgrunn0 kromsetning 2025
- Moltebello ASHolding- og investeringsselskaper · Porsgrunn0 kromsetning 2025
- Posos Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Porsgrunn0 kromsetning 2025
Omsetning 2019–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 0 | 0 | 0 | ||||
| −125 | −10 | −20 | −22 | −16 | −16 | |
| Resultat før skatt | 19 445 | 462 | 258 | 53 | 336 | 540 |
| 19 427 | 462 | 258 | 53 | 336 | 540 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 21 110 | 2 765 | 2 623 | 2 746 | 3 173 | 2 917 | |
| 19 715 | 2 287 | 2 075 | 2 118 | 2 465 | 2 128 | |
| 1 395 | 478 | 548 | 628 | 708 | 788 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Egenkapitalandel | 93,4 % | 82,7 % | 79,1 % | 77,1 % | 77,7 % | 73 % |
| Likviditetsgrad 1 | 12,55 | 83,16 | 77,93 | 93,25 | 86,63 | 54,63 |
| Totalkapitalrentabilitet | 162,9 % | 17,1 % | 9,6 % | 18 % | 11 % | 23,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler21 mill. kr
Anleggsmidler39 %8,2 mill. kr
Omløpsmidler61 %13 mill. kr
Egenkapital og gjeld21 mill. kr
Innskutt egenkapital4 %794 430 kr
Opptjent egenkapital90 %19 mill. kr
Kortsiktig gjeld5 %1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 125 | 10 |
| Driftsresultat | −125 | −10 |
| Finansinntekter | 19 570 | 472 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 19 570 | 472 |
| Resultat før skatt | 19 445 | 462 |
| Årsresultat | 19 427 | 462 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Børre Aagesen | 1972 | |
| Varamedlem | Einar Aagesen | 1949 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | SH Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Børre Aagesen (født 1972) | 1 360 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
14 hendelser siden 2018
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3806 Porsgrunn → 4001 Porsgrunn
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Katteberget 11, 3721 Skien → Breidablikkbakken 18G, 3911 Porsgrunn
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0806 Skien → 3807 Skien
Hele kunngjøringen