Hunter Motor AS
Hunter Motor AS er et aksjeselskap i Lom, stiftet 1. november 2018. Selskapet driver med agenturhandel med maskiner, produksjonsutstyr, båter og luftfartøy. Daglig leder er Stein Kenneth Fallingen, og styrets leder er Grim Henrik Fallingen.
Fakta om Hunter Motor AS
- Daglig leder
- Stein Kenneth Fallingen (f. 1984)
- Styreleder
- Grim Henrik Fallingen (f. 1990)
- Stiftet
- Kommune
- Lom
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 244 | 3 616 |
| Driftsresultat | 89 | 48 |
| Resultat før skatt | 17 | −35 |
| Årsresultat | 17 | −35 |
| Sum eiendeler | 1 810 | 1 903 |
| Egenkapital | 185 | 168 |
| Gjeld | 1 625 | 1 735 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 3 616 370 kr → 4 244 006 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Offisiell foretaksinformasjon
Agentur- og engroshandel/detaljhandel med ATV/båter, deler og utstyr til disse, samt annet fritidsutstyr som solcelleanlegg etc. Reparasjon og vedlikehold ATV/motorer.
- Juridisk navn
- HUNTER MOTOR AS
- Org.nr.
- 921 744 595
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.11.2018
- Registrert
- 16.11.2018
- Bransje
- Agenturhandel med maskiner, produksjonsutstyr, båter og luftfartøy 46.140
- Daglig leder
- Stein Kenneth Fallingen (f. 1984)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Sognefjellsvegen 20, 2686 LomÅpne i kart
- Kommune
- Lom
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 244 | 3 616 | 4 029 | 4 401 | 3 959 | 3 891 | 2 687 | 264 |
| Driftsresultat | 89 | 48 | −29 | 203 | −140 | 154 | 218 | −7 |
| EBITDA | 233 | −110 | 155 | |||||
| Resultat før skatt | 17 | −35 | −108 | 155 | −194 | 111 | 211 | −7 |
| Årsresultat | 17 | −35 | −114 | 121 | −151 | 87 | 165 | −5 |
| Sum eiendeler | 1 810 | 1 903 | 1 909 | 1 977 | 1 990 | 1 893 | 1 391 | 931 |
| Egenkapital | 185 | 168 | 202 | 316 | 195 | 346 | 260 | 95 |
| Gjeld | 1 625 | 1 735 | 1 706 | 1 661 | 1 795 | 1 546 | 1 131 | 836 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 244 | 3 616 |
| Sum driftskostnader | 4 155 | 3 568 |
| Lønnskostnader | 356 | 360 |
| Driftsresultat | 89 | 48 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 72 | 83 |
| Netto finans | −72 | −83 |
| Resultat før skatt | 17 | −35 |
| Årsresultat | 17 | −35 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,1 % | 1,3 % | −0,7 % |
| Egenkapitalandel | 10,2 % | 8,8 % | 10,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,36 | 1,5 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4,8 % | 2,5 % | −1,5 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein Kenneth Fallingen | 1984 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Grim Henrik Fallingen | 1990 |
| Styremedlem | Stein Kenneth Fallingen | 1984 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stein Kenneth Fallingen (født 1984) | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Sognefjellsvegen 20, 2686 Lom
- Sted
- Lom
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 099,33 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 099,25 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 408,29 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 098,17 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 098,10 kr |
Historikk
- 2026
Omsetningen økte
3 616 370 kr → 4 244 006 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
- 2021
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Endring av forretningsadresse
Registrert i Enhetsregisteret