Tananger Mur & Bygg AS
Aktiv- Org.nr.921 731 744
- Aksjeselskap
- Gulvleggere og tapetserere
- Sola
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Tananger Mur & Bygg AS er et aksjeselskap i Tananger i Sola, stiftet 2. november 2018. Selskapet driver med gulvlegging og tapetsering. Daglig leder er Gintaras Urbonas, og styrets leder er Gintaras Urbonas.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2019–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 1 297 439 kr → 1 646 563 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
Lignende bedrifter
Gulvleggere og tapetserere i Sola, nærmest i omsetning
- Henriksen Gulv & Maling ASGulvleggere og tapetserere · Sola646 220 kromsetning 2025
- Sola Parkettsliperi ASGulvleggere og tapetserere · Sola7 mill. kromsetning 2025
- Mast Gulv ASGulvleggere og tapetserere · Sola18 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2019–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 647 | 1 297 | 1 213 | 2 003 | 1 108 | 1 330 | |
| −16 | −29 | 141 | 163 | 26 | 85 | |
| EBITDA | 237 | 67 | 112 | |||
| Resultat før skatt | −22 | −33 | 132 | 162 | 24 | 85 |
| −17 | −27 | 103 | 147 | −2 | 66 | |
| Balanse | ||||||
| 787 | 799 | 524 | 755 | 495 | 453 | |
| 389 | 406 | 433 | 330 | 183 | 186 | |
| 398 | 393 | 91 | 425 | 312 | 267 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −0,9 % | −2,3 % | 11,6 % | 8,1 % | 2,4 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 49,4 % | 50,9 % | 82,6 % | 43,7 % | 37 % | 41,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,05 | 1,85 | 1,38 | 1,32 | 1,22 |
| Totalkapitalrentabilitet | −1,9 % | −4,5 % | 22 % | 26,2 % | 5,5 % | 20,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler787 108 kr
Anleggsmidler49 %383 011 kr
Omløpsmidler51 %404 097 kr
Egenkapital og gjeld787 108 kr
Innskutt egenkapital4 %30 000 kr
Opptjent egenkapital46 %358 857 kr
Langsiktig gjeld6 %45 912 kr
Kortsiktig gjeld45 %352 338 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 647 | 1 297 |
| Sum driftskostnader | 1 662 | 1 327 |
| Lønnskostnader | 645 | 544 |
| Driftsresultat | −16 | −29 |
| Finansinntekter | 1 | |
| Finanskostnader | 7 | 3 |
| Netto finans | −6 | −3 |
| Resultat før skatt | −22 | −33 |
| Årsresultat | −17 | −27 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Gintaras Urbonas | 1978 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Gintaras Urbonas | 1978 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Zimmermann Økonomi og Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Gintaras Urbonas (født 1978) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTananger Mur & Bygg AS921 731 744
- Forretningsadresse
- Båtstad alle 6, 4056 Tananger
Underenheter1
- Sted
- Tananger
- Ansatte
- Under 5
Historikk
10 hendelser siden 2018
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 1 297 439 kr → 1 646 563 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Ny adresse
Grødemveien 45, 4029 STAVANGER → Båtstad alle 6, 4056 TANANGER
Hele kunngjøringen
- 2021
Ny adresse
Havnealleen 19, 4056 TANANGER → Grødemveien 45, 4029 STAVANGER
Hele kunngjøringen
- 2020
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Hele kunngjøringen