TSM Drift AS
Aktiv- Org.nr.921 700 040
- Aksjeselskap
- Interiør, møbler og byggevarer
- Ringebu
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Del av Sindre Myhrsveen Holding AS
TSM Drift AS er et aksjeselskap i Fåvang i Ringebu, stiftet 31. oktober 2018. Selskapet driver med detaljhandel med innredningsartikler ikke nevnt annet sted. Daglig leder er Terje Amundsen, og styrets leder er Sindre Myhrsveen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 4 376 176 kr → 5 605 025 kr
- Revisor fratrådt · VALENTOR REVISJON AS
- Revisjon av årsregnskap
- Endring av kapital · Kapital 1 000 000 kr → 1 603 000 kr
- Endring av vedtektsdato · Vedtekter av 17.11.2025
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −641 896 kr
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 2 325,34 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 2 100 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 170,07 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 2 814,93 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 84,77 kr |
Lignende bedrifter
Interiør, møbler og byggevarer i Ringebu, nærmest i omsetning
- Stas Ringebu ASInteriør, møbler og byggevarer · Ringebu5 mill. kromsetning 2025
- Babyflake ASInteriør, møbler og byggevarer · Fåvang, Ringebu1,3 mill. kromsetning 2025
- Gudbrandsgarn ASInteriør, møbler og byggevarer · Fåvang, Ringebu562 955 kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 5 605 | 4 376 | 8 159 | 8 692 | 11 951 | 6 194 | |
| 252 | 113 | 227 | −925 | −712 | −426 | |
| EBITDA | −830 | −615 | −331 | |||
| Resultat før skatt | 240 | 2 | 138 | −1 004 | −777 | −510 |
| 240 | 2 | −446 | −783 | −606 | −398 | |
| Balanse | ||||||
| 510 | 897 | 1 573 | 3 075 | 1 713 | 1 892 | |
| −642 | −1 485 | −1 487 | −1 040 | −1 258 | −651 | |
| 1 152 | 2 382 | 3 060 | 4 116 | 2 971 | 2 543 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 4,5 % | 2,6 % | 2,8 % | −10,6 % | −6 % | −6,9 % |
| Egenkapitalandel | −125,9 % | −165,6 % | −94,5 % | −33,8 % | −73,4 % | −34,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,21 | 0,22 | 0,41 | 0,55 | 0,33 | 0,67 |
| Totalkapitalrentabilitet | 35,9 % | 9,3 % | 9,8 % | −38,6 % | −39,5 % | −20,5 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler509 906 kr
Anleggsmidler53 %272 458 kr
Omløpsmidler47 %237 448 kr
Egenkapital og gjeld509 906 kr
Innskutt egenkapital320 %1,6 mill. kr
Opptjent egenkapital−446 %−2,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld226 %1,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 605 | 4 376 |
| Sum driftskostnader | 5 353 | 4 263 |
| Lønnskostnader | 841 | 446 |
| Driftsresultat | 252 | 113 |
| Finansinntekter | 0 | 1 |
| Finanskostnader | 12 | 113 |
| Netto finans | −12 | −112 |
| Resultat før skatt | 240 | 2 |
| Årsresultat | 240 | 2 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Terje Amundsen | 1976 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Sindre Myhrsveen | 1991 | |
| Styremedlem | Ole Jon Moastuen | 1968 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Fron Regnskapskontor SA | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Sindre Myhrsveen Holding AS | 14 780 | |
| Moastuen Holding AS | 1 250 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Sindre Myhrsveen Holding AS | Økte | 8 750 → 14 780 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTSM Drift AS921 700 040
- Forretningsadresse
- Ysterivegen 2, 2634 Fåvang
Underenheter1
- Sted
- Fåvang
- Ansatte
- Under 5
Historikk
24 hendelser siden 2018
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 4 376 176 kr → 5 605 025 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av kapital
Kapital 1 000 000 kr → 1 603 000 kr
Hele kunngjøringen
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen falt 8 158 983 kr → 4 376 176 kr
Hele kunngjøringen
- 2024