Ruma Næringseiendom AS
Aktiv- Org.nr.921 650 272
- Aksjeselskap
- Eiendomsutvikling
- Eidsvoll
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Peico Holding AS
Ruma Næringseiendom AS er et aksjeselskap i Råholt i Eidsvoll, stiftet 15. oktober 2018. Selskapet driver med utvikling og salg av byggeprosjekter. Daglig leder er Stein Gundersen, og styrets leder er Stein Gundersen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen falt 744 622 kr → 583 842 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Ny adresse · Erlevegen 8, 2070 RÅHOLT → Råholtvegen 98D, 2070 RÅHOLT
- Nytt styremedlem · Elisabeth Thaule Gundersen
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Eidsvoll, nærmest i omsetning
- Homlen Eiendom ASEiendomsutvikling · Dal, Eidsvoll666 080 kromsetning 2025
- WB Eiendom ASEiendomsutvikling · Bøn, Eidsvoll688 092 kromsetning 2025
- Trondheimsvegen 310 ASEiendomsutvikling · Dal, Eidsvoll698 349 kromsetning 2025
- Cavu Eiendom ASEiendomsutvikling · Eidsvoll Verk, Eidsvoll459 050 kromsetning 2025
- Frogner Panorama ASEiendomsutvikling · Eidsvoll Verk, Eidsvoll446 845 kromsetning 2025
- 4 Kløver Eiendom ASEiendomsutvikling · Dal, Eidsvoll413 799 kromsetning 2025
- Krokrygg Eiendom ASEiendomsutvikling · Minnesund, Eidsvoll396 126 kromsetning 2025
- HGG Holding ASEiendomsutvikling · Råholt, Eidsvoll388 157 kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 588 | 584 | 745 | 174 | 260 | 212 | |
| 432 | 472 | 647 | 58 | 154 | 103 | |
| EBITDA | 135 | 233 | 183 | |||
| Resultat før skatt | 437 | 469 | 940 | −153 | −36 | −92 |
| 341 | 366 | 816 | −153 | −36 | −92 | |
| 0 | 0 | 0 | ||||
| Balanse | ||||||
| 3 732 | 3 819 | 3 894 | 3 824 | 3 930 | 3 968 | |
| 692 | 624 | 492 | −324 | −171 | −136 | |
| 3 040 | 3 196 | 3 402 | 4 148 | 4 101 | 4 103 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 73,5 % | 80,9 % | 86,9 % | 33,3 % | 59,2 % | 48,6 % |
| Egenkapitalandel | 18,6 % | 16,3 % | 12,6 % | −8,5 % | −4,4 % | −3,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 0,5 | 1,19 | 0,02 | 0,03 | 0,01 |
| Totalkapitalrentabilitet | 11,6 % | 12,3 % | 25,4 % | 1,5 % | 3,9 % | 2,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler3,7 mill. kr
Anleggsmidler95 %3,5 mill. kr
Omløpsmidler5 %188 280 kr
Egenkapital og gjeld3,7 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital18 %662 181 kr
Kortsiktig gjeld11 %396 558 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 588 | 584 |
| Sum driftskostnader | 156 | 111 |
| Driftsresultat | 432 | 472 |
| Finansinntekter | 5 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 3 |
| Netto finans | 5 | −3 |
| Resultat før skatt | 437 | 469 |
| Årsresultat | 341 | 366 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Stein Gundersen | 1965 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Stein Gundersen | 1965 | |
| Styremedlem | Elisabeth Thaule Gundersen | 1972 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Center Revisjon AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Peico Holding AS | 30 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRuma Næringseiendom AS921 650 272
- Forretningsadresse
- Råholtvegen 98D, 2070 Råholt
Underenheter1
- Sted
- Råholt
Historikk
20 hendelser siden 2018
- 2026
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen falt 744 622 kr → 583 842 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Ny adresse
Erlevegen 8, 2070 RÅHOLT → Råholtvegen 98D, 2070 RÅHOLT
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Signatur: Styrets medlemmer hver for seg.
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2023