Vestma Produksjon AS
Bodals vei 83, 1743 KlavestadhaugenDel av Vestma Holding AS
Vestma Produksjon AS er et aksjeselskap i Klavestadhaugen i Sarpsborg, stiftet 2. oktober 2018. Selskapet driver med bearbeiding av metaller og har 15 ansatte. Daglig leder er Magnar Vestby, og styrets leder er Magnar Vestby.
Fakta om Vestma Produksjon AS
- Daglig leder
- Magnar Vestby (f. 1975)
- Styreleder
- Magnar Vestby (f. 1975)
- Stiftet
- Kommune
- Sarpsborg
- Største eiere (2025)
- Vestma Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning36 mill. kr+0,2 % mot 2024
Driftsresultat2,2 mill. kr−16,2 % mot 2024
Årsresultat1,6 mill. kr−21,1 % mot 2024
Egenkapital4,9 mill. kr−1,3 % mot 2024
Ansatte15
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 711 | 35 652 |
| Driftsresultat | 2 182 | 2 605 |
| Resultat før skatt | 2 050 | 2 584 |
| Årsresultat | 1 586 | 2 011 |
| Sum eiendeler | 15 685 | 15 180 |
| Egenkapital | 4 877 | 4 943 |
| Gjeld | 10 808 | 10 237 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 14 → 15
- Nytt styremedlem · Ingrid Lorås Vestby
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Del av et konsern: Vestma Holding AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift av mekanisk industri gjennom produksjon og salg av ferdigprodukter samt konsulentbistand innenfor metall og metallproduksjon .
- Juridisk navn
- VESTMA PRODUKSJON AS
- Org.nr.
- 921 640 420
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 02.10.2018
- Registrert
- 31.10.2018
- Bransje
- Bearbeiding av metaller 25.530
- Daglig leder
- Magnar Vestby (f. 1975)
- Ansatte
- 15
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Bodals vei 83, 1743 KlavestadhaugenÅpne i kart
- Kommune
- Sarpsborg
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 711 | 35 652 | 26 482 | 29 239 | 27 428 | 17 822 | 17 082 | 16 639 |
| Driftsresultat | 2 182 | 2 605 | 1 224 | 2 500 | 3 014 | 1 100 | 1 026 | 789 |
| EBITDA | 3 078 | 3 305 | 1 397 | 1 246 | 945 | |||
| Resultat før skatt | 2 050 | 2 584 | 1 408 | 2 320 | 3 026 | 1 099 | 1 033 | 788 |
| Årsresultat | 1 586 | 2 011 | 1 139 | 1 791 | 2 384 | 836 | 805 | 598 |
| Sum eiendeler | 15 685 | 15 180 | 12 214 | 12 156 | 10 011 | 7 867 | 7 751 | 8 403 |
| Egenkapital | 4 877 | 4 943 | 6 809 | 6 762 | 6 426 | 859 | 53 | 348 |
| Gjeld | 10 808 | 10 237 | 5 405 | 5 395 | 3 586 | 7 008 | 7 698 | 8 056 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler16 mill. kr
Anleggsmidler27 %4,3 mill. kr
Omløpsmidler73 %11 mill. kr
Egenkapital og gjeld16 mill. kr
Innskutt egenkapital26 %4,1 mill. kr
Opptjent egenkapital5 %754 507 kr
Kortsiktig gjeld52 %8,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 711 | 35 652 |
| Sum driftskostnader | 33 528 | 33 047 |
| Lønnskostnader | 10 474 | 9 658 |
| Driftsresultat | 2 182 | 2 605 |
| Finansinntekter | 98 | 54 |
| Finanskostnader | 230 | 74 |
| Netto finans | −132 | −21 |
| Resultat før skatt | 2 050 | 2 584 |
| Årsresultat | 1 586 | 2 011 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,1 % | 7,3 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 31,1 % | 32,6 % | 55,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,39 | 1,3 | 1,86 |
| Totalkapitalrentabilitet | 14,8 % | 19,4 % | 12,1 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magnar Vestby | 1975 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Magnar Vestby | 1975 |
| Styremedlem | Ingrid Lorås Vestby | 1975 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Øst-Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | GP Økonomi AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Org.nr. 982 593 239 | til 27.10.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Vestma Holding AS | 30 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetVestma Produksjon AS921 640 420
- Forretningsadresse
- Bodals vei 83, 1743 Klavestadhaugen
Underenheter1
- Sted
- Klavestadhaugen
- Ansatte
- 15
Historikk
16 hendelser siden 2018
- 2026
Flere ansatte
14 → 15
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3003 Sarpsborg → 3105 Sarpsborg
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0105 Sarpsborg → 3003 Sarpsborg
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Metall-, maskin- og verkstedindustri i Sarpsborg, nærmest i omsetning
Gundersen Galvano AS34 mill. kromsetning 202519ansatteASRør & Sveiseservice AS40 mill. kromsetning 202528ansatteASStansefabrikken Solutions AS41 mill. kromsetning 202516ansatteASSensor Technology AS52 mill. kromsetning 2025ASStansemakeren AS15 mill. kromsetning 202514ansatteASHafsil AS57 mill. kromsetning 202517ansatteASØst Inspeksjon AS14 mill. kromsetning 20259ansatteASLande Mek Verksted AS58 mill. kromsetning 202527ansatteAS
Metall-, maskin- og verkstedindustri i SarpsborgAlle selskaper i Sarpsborg