Malerfirma S.Maurstad AS
Høgåsen 11, 5136 Mjølkeråen
Malerfirma S.Maurstad AS er et aksjeselskap i Mjølkeråen i Bergen, stiftet 9. oktober 2018. Selskapet driver med maler- og glassarbeid. Daglig leder er Sturle Maurstad, og styrets leder er Sturle Maurstad.
Fakta om Malerfirma S.Maurstad AS
- Daglig leder
- Sturle Maurstad (f. 1969)
- Styreleder
- Sturle Maurstad (f. 1969)
- Stiftet
- Kommune
- Bergen
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning889 070 kr−47,4 % mot 2024
Driftsresultat−147 387 kr+6,2 % mot 2024
Årsresultat−166 076 kr−0,8 % mot 2024
Egenkapital−408 058 kr−68,6 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 889 | 1 690 |
| Driftsresultat | −147 | −157 |
| Resultat før skatt | −166 | −165 |
| Årsresultat | −166 | −165 |
| Sum eiendeler | 13 | 108 |
| Egenkapital | −408 | −242 |
| Gjeld | 421 | 350 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 1 690 157 kr → 889 070 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −408 058 kr
- Omsetningen falt 47,4 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Selge tjenester og varer innen malerfaget. innvendig og utvendig malerarbeid - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
- Juridisk navn
- MALERFIRMA S.MAURSTAD AS
- Org.nr.
- 921 589 522
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 09.10.2018
- Registrert
- 22.10.2018
- Bransje
- Maler- og glassarbeid 43.340
- Daglig leder
- Sturle Maurstad (f. 1969)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Høgåsen 11, 5136 MjølkeråenÅpne i kart
- Kommune
- Bergen
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 889 | 1 690 | 1 469 | 2 095 | 2 671 | 1 569 | 1 875 | 142 |
| Driftsresultat | −147 | −157 | −249 | −89 | 496 | −101 | 98 | 72 |
| EBITDA | −86 | |||||||
| Resultat før skatt | −166 | −165 | −259 | −88 | 496 | −101 | 98 | 72 |
| Årsresultat | −166 | −165 | −278 | −68 | 387 | −79 | 76 | 55 |
| Sum eiendeler | 13 | 108 | 329 | 535 | 885 | 387 | 624 | 194 |
| Egenkapital | −408 | −242 | −77 | 201 | 270 | 83 | 161 | 85 |
| Gjeld | 421 | 350 | 406 | 334 | 616 | 305 | 463 | 109 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler12 535 kr
Omløpsmidler100 %12 535 kr
Egenkapital og gjeld12 535 kr
Innskutt egenkapital239 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−3 495 %−438 058 kr
Langsiktig gjeld966 %121 036 kr
Kortsiktig gjeld2 390 %299 557 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 889 | 1 690 |
| Sum driftskostnader | 1 036 | 1 847 |
| Lønnskostnader | 572 | 932 |
| Driftsresultat | −147 | −157 |
| Finansinntekter | 1 | 2 |
| Finanskostnader | 20 | 9 |
| Netto finans | −19 | −8 |
| Resultat før skatt | −166 | −165 |
| Årsresultat | −166 | −165 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −16,6 % | −9,3 % | −17 % |
| Egenkapitalandel | −3 255,4 % | −224,7 % | −23,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,04 | 0,35 | 0,89 |
| Totalkapitalrentabilitet | −243,6 % | −71,2 % | −57 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sturle Maurstad | 1969 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sturle Maurstad | 1969 |
| Styremedlem | Valentina Mitrovic | 1971 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Aider AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Sturle Maurstad (født 1969) | 27 000 | |
| Valentina Mitrovic (født 1971) | 3 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMalerfirma S.Maurstad AS921 589 522
- Forretningsadresse
- Høgåsen 11, 5136 Mjølkeråen
Underenheter1
- Sted
- Mjølkeråen
Historikk
11 hendelser siden 2018
- 2026
Omsetningen falt
1 690 157 kr → 889 070 kr
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Malere og glassmestere i Bergen, nærmest i omsetning
Mjelde Maling AS887 608 kromsetning 2025ASSoulères Malerkost AS879 961 kromsetning 2025ASVS Maler AS879 915 kromsetning 20256ansatteASMidtun Glass og Vedlikehold AS918 006 kromsetning 2025ASArild Aase Takst og Maling AS807 633 kromsetning 2025ASThomas Hansen AS972 748 kromsetning 2025ASGlassmester Vegard Austevoll AS983 682 kromsetning 2025ASThor Jansen Malerfirma AS1 mill. kromsetning 2025AS
Malere og glassmestere i BergenAlle selskaper i Bergen