Romarheim AS
Aktiv- Org.nr.921 584 164
- Aksjeselskap
- Anleggsentreprenører
- Alver
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 14 ansatte
- Flyttet
- Ny revisor
Romarheim AS er et aksjeselskap i Isdalstø i Alver, stiftet 26. september 2018. Selskapet driver med spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid og har 14 ansatte. Daglig leder er Kåre Romarheim, og styrets leder er Jonny Atle Marøy.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Ny adresse · Galteråsen 55, 5911 ALVERSUND → Galteråsen 55, 5916 ISDALSTØ
- Revisor fratrådt · CEDRA NORGE MOMENTUM AS
- Ny revisor · CEDRA NORGE AS
- Omsetningen økte · 5 871 581 kr → 11 086 907 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
Lignende bedrifter
Anleggsentreprenører i Alver, nærmest i omsetning
- VNB Maskinpark ASAnleggsentreprenører · Eikangervåg, Alver12 mill. kromsetning 2025
- Hjelmen ASAnleggsentreprenører · Isdalstø, Alver4,5 mill. kromsetning 2025
- Asfaltpartner ASAnleggsentreprenører · Eikangervåg, Alver39 020 kromsetning 2025
- Vestnorsk Brønnboring Drift ASAnleggsentreprenører · Eikangervåg, Alver66 mill. kromsetning 2025
- Romarheim Entreprenør ASAnleggsentreprenører · Isdalstø, Alver894 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 11 087 | 5 872 | 3 284 | 2 830 | |||
| −578 | −562 | −1 113 | 40 | −132 | −181 | |
| Resultat før skatt | 77 865 | −1 745 | 17 534 | 16 813 | 19 910 | 31 659 |
| 77 761 | −1 350 | 17 534 | 14 052 | 15 530 | 32 651 | |
| 5 | 0 | 0 | ||||
| Balanse | ||||||
| 253 179 | 135 236 | 163 663 | 166 617 | 122 360 | 134 136 | |
| 146 440 | 68 679 | 70 029 | 62 895 | 48 844 | 33 314 | |
| 106 739 | 66 557 | 93 634 | 103 722 | 73 517 | 100 822 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −5,2 % | −9,6 % | −33,9 % | 1,4 % | ||
| Egenkapitalandel | 57,8 % | 50,8 % | 42,8 % | 37,8 % | 39,9 % | 24,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,17 | 1,58 | 1,23 | 1,32 | 1,54 |
| Totalkapitalrentabilitet | 43,3 % | 2,5 % | 15,3 % | 13,5 % | 16,5 % | 32,5 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler253 mill. kr
Anleggsmidler32 %82 mill. kr
Omløpsmidler68 %171 mill. kr
Egenkapital og gjeld253 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 kr
Opptjent egenkapital58 %146 mill. kr
Kortsiktig gjeld42 %107 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 11 087 | 5 872 |
| Sum driftskostnader | 11 665 | 6 434 |
| Lønnskostnader | 9 157 | 5 408 |
| Driftsresultat | −578 | −562 |
| Finansinntekter | 84 661 | 4 351 |
| Finanskostnader | 6 218 | 5 534 |
| Netto finans | 78 443 | −1 183 |
| Resultat før skatt | 77 865 | −1 745 |
| Årsresultat | 77 761 | −1 350 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Kåre Romarheim | 1980 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Jonny Atle Marøy | 1974 | |
| Styremedlem | Kåre Romarheim | 1980 | |
| Styremedlem | Bente Lorentzen | 1973 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Cedra Norge AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Krom Holding AS | 334 | |
| Aroma Vekst AS | 334 | |
| Tran Vekst AS | 332 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Romarheim AS
- 100 %Romarheim Utleie AS
- 100 %Romarheim Forskaling AS
- 100 %Alver Næringsområde AS
- 100 %Gno 2 AS
- 95 %Romarheim Entreprenør AS
Enheter
HovedenhetRomarheim AS921 584 164
- Forretningsadresse
- Galteråsen 55, 5916 Isdalstø
Underenheter1
- Sted
- Isdalstø
- Ansatte
- 14
Historikk
36 hendelser siden 2018
- 2026
Ny adresseNy
Galteråsen 55, 5911 ALVERSUND → Galteråsen 55, 5916 ISDALSTØ
Hele kunngjøringen
Flere ansatte
11 → 14
- 2025
Ny adresse
Alvervegen 25, 5911, Alversund → Galteråsen 55, 5911, ALVERSUND
Hele kunngjøringen