E & M Hotelldrift AS
Aktiv- Org.nr.921 560 826
- Aksjeselskap
- Restauranter og kafeer
- Ringebu
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 29 ansatte
- Gaselle
E & M Hotelldrift AS er et aksjeselskap i Fåvang i Ringebu, stiftet 20. september 2018. Selskapet driver med drift av restauranter og har 29 ansatte. Daglig leder er Espen Nylende, og styrets leder er Mensur Gerzic.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Flere ansatte · 28 → 29
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 24 → 25
- Flere ansatte · 21 → 24
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −30 743 kr
Tillatelser og godkjenninger
Gaselle
Kåret til Gaselle-bedrift av Dagens Næringsliv
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 17 121,90 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 20 535,73 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 19 696,43 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 7 268,56 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 694,70 kr |
Lignende bedrifter
Restauranter og kafeer i Ringebu, nærmest i omsetning
- Hev Mosetertoppen ASRestauranter og kafeer · Ringebu11 mill. kromsetning 2025
- Ninas Mat ASRestauranter og kafeer · Fåvang, Ringebu6,2 mill. kromsetning 2025
- Koia Hfi ASRestauranter og kafeer · Fåvang, Ringebu5,4 mill. kromsetning 2025
- Varden Restaurantdrift ASRestauranter og kafeer · Fåvang, Ringebu4,4 mill. kromsetning 2025
- Ringebu Kro ASRestauranter og kafeer · Ringebu2,2 mill. kromsetning 2025
- Hev Vestsiden Deli ASRestauranter og kafeer · Fåvang, Ringebu1,9 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 12 615 | 12 887 | 11 760 | 7 886 | 1 541 | 1 807 | |
| −91 | 163 | 288 | 400 | −170 | −232 | |
| EBITDA | 466 | −33 | −71 | |||
| Resultat før skatt | −100 | 162 | 287 | 400 | −172 | −237 |
| −100 | 122 | 227 | 340 | −138 | −237 | |
| Balanse | ||||||
| 3 462 | 2 628 | 2 498 | 2 319 | 253 | 485 | |
| −31 | 70 | 187 | 260 | −80 | 59 | |
| 3 493 | 2 559 | 2 311 | 2 059 | 332 | 427 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −0,7 % | 1,3 % | 2,5 % | 5,1 % | −11 % | −12,8 % |
| Egenkapitalandel | −0,9 % | 2,7 % | 7,5 % | 11,2 % | −31,6 % | 12,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 0,98 | 0,98 | 1,02 | 0,63 | 0,71 |
| Totalkapitalrentabilitet | −3 % | 6,4 % | 12 % | 31,2 % | −45,8 % | −31,6 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler3,5 mill. kr
Anleggsmidler10 %348 892 kr
Omløpsmidler90 %3,1 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,5 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital−2 %−60 743 kr
Kortsiktig gjeld94 %3,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 12 615 | 12 887 |
| Sum driftskostnader | 12 706 | 12 723 |
| Lønnskostnader | 6 046 | 5 998 |
| Driftsresultat | −91 | 163 |
| Finansinntekter | 1 | 1 |
| Finanskostnader | 10 | 2 |
| Netto finans | −9 | −1 |
| Resultat før skatt | −100 | 162 |
| Årsresultat | −100 | 122 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Espen Nylende | 1985 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Mensur Gerzic | 1986 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Gudbrandsdal Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | 24 Lønnsom AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Holding Espens AS | 50 | |
| 2634 Holding AS | 50 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetE & M Hotelldrift AS921 560 826
- Forretningsadresse
- Stasjonsvegen 3, 2634 Fåvang
Underenheter1
- Sted
- Fåvang
- Ansatte
- 29
Historikk
17 hendelser siden 2018
- 2026
Flere ansatteNy
28 → 29
Flere ansatte
24 → 25
Flere ansatte
21 → 24
- 2025
- 2024
- 2023
Varsel om tvangsoppløsning
Hele kunngjøringen
- 2022