Graver'n AS
Noremsvegen 217, 7670 Inderøy
Graver'n AS er et aksjeselskap i Inderøy, stiftet 4. september 2018. Selskapet driver med grunnarbeid. Daglig leder er Trond Even Norum, og styrets leder er Trond Even Norum.
Fakta om Graver'n AS
- Daglig leder
- Trond Even Norum (f. 1974)
- Styreleder
- Trond Even Norum (f. 1974)
- Stiftet
- Kommune
- Inderøy
- Største eiere (2025)
- Trond Even Norum100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,2 mill. kr−0,9 % mot 2024
Driftsresultat39 692 kr−82,4 % mot 2024
Årsresultat41 652 kr−76,8 % mot 2024
Egenkapital1 mill. kr+4,2 % mot 2024
AnsatteUnder 5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 236 | 1 247 |
| Driftsresultat | 40 | 225 |
| Resultat før skatt | 45 | 230 |
| Årsresultat | 42 | 180 |
| Sum eiendeler | 1 320 | 1 389 |
| Egenkapital | 1 027 | 985 |
| Gjeld | 293 | 404 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Levere tjenester innen graving og masseforflytning, samt utleie av maskiner og arbeidskraft, og annet som naturlig faller sammen med dette.
- Juridisk navn
- GRAVER'N AS
- Org.nr.
- 921 541 228
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 04.09.2018
- Registrert
- 11.10.2018
- Bransje
- Grunnarbeid 43.120
- Daglig leder
- Trond Even Norum (f. 1974)
- Ansatte
- Under 5 ansatte
- Aksjekapital
- 50 000 kr
- Tidligere navn
- T. E. Norum AS
- Forretningsadresse
- Noremsvegen 217, 7670 InderøyÅpne i kart
- Kommune
- Inderøy
- Status
- Aktiv
Registrert i
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 236 | 1 247 | 1 817 | 2 001 | 1 003 | 443 | 702 | 179 |
| Driftsresultat | 40 | 225 | 96 | 429 | 183 | 102 | 150 | 44 |
| EBITDA | 449 | 189 | 102 | |||||
| Resultat før skatt | 45 | 230 | 94 | 431 | 187 | 101 | 150 | 44 |
| Årsresultat | 42 | 180 | 73 | 311 | 146 | 79 | 117 | 35 |
| Sum eiendeler | 1 320 | 1 389 | 1 121 | 1 163 | 682 | 493 | 447 | 329 |
| Egenkapital | 1 027 | 985 | 806 | 733 | 421 | 276 | 197 | 79 |
| Gjeld | 293 | 404 | 315 | 430 | 260 | 217 | 251 | 249 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,3 mill. kr
Anleggsmidler6 %76 098 kr
Omløpsmidler94 %1,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %44 430 kr
Opptjent egenkapital74 %982 614 kr
Langsiktig gjeld−0 %−5 264 kr
Kortsiktig gjeld23 %298 591 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 236 | 1 247 |
| Sum driftskostnader | 1 196 | 1 022 |
| Lønnskostnader | 53 | 48 |
| Driftsresultat | 40 | 225 |
| Finansinntekter | 6 | 5 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 6 | 5 |
| Resultat før skatt | 45 | 230 |
| Årsresultat | 42 | 180 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,2 % | 18,1 % | 5,3 % |
| Egenkapitalandel | 77,8 % | 70,9 % | 71,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,17 | 3,23 | 3,24 |
| Totalkapitalrentabilitet | 3,3 % | 18,4 % | 8,4 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Trond Even Norum | 1974 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Trond Even Norum | 1974 |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Frisikt Vest AS | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Trond Even Norum (født 1974) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetGraver'n AS921 541 228
- Forretningsadresse
- Noremsvegen 217, 7670 Inderøy
Underenheter1
- Sted
- Inderøy
Støtte og tilskudd
1 tildeling
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 348,25 kr |
Historikk
11 hendelser siden 2018
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Nye vedtekter
Endring av vedtektsdato
Endring av firma
Godkjente årsregnskap
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Registrert i Enhetsregisteret
Lignende bedrifter
Grunnarbeid og graving i Inderøy, nærmest i omsetning
By Traktor og Eiendom AS661 863 kromsetning 2025ASMelting Anleggsservice AS576 275 kromsetning 2025ASLorås Maskin AS173 792 kromsetning 2025ASRoger Næss AS29 600 kromsetning 2025ASLundås AS2,7 mill. kromsetning 2025ASGeorg Smistad Salg & Service AS2,8 mill. kromsetning 2025ASKjelvik Maskin AS4 mill. kromsetning 2025ASSakshaug Sund Maskinlag AS4 mill. kromsetning 2025AS
Grunnarbeid og graving i InderøyAlle selskaper i Inderøy