Aspnes Camping AS
Aktiv- Org.nr.921 430 345
- Aksjeselskap
- Camping, hytter og ferieleiligheter
- Vefsn
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Aspnes Camping AS er et aksjeselskap i Mosjøen i Vefsn, stiftet 26. august 2018. Selskapet driver med drift av campingplasser. Styrets leder er Svein Åge Straum.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2018–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 880 063 kr → 1 303 938 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av signatur · Signatur: To styremedlemmer i fellesskap. Styrets leder og nestleder i fellesskap.
- Endring av signatur
Støtte og tilskudd
3 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 132,40 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 5 400 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 2 732,40 kr |
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Vefsn, nærmest i omsetning
- Krute Kåk ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Mosjøen, Vefsn205 310 kromsetning 2025
- Sørensen-Invest ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Mosjøen, Vefsn106 011 kromsetning 2025
- Ihip ASCamping, hytter og ferieleiligheter · Mosjøen, Vefsn8,1 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2018–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 196 | 1 304 | 880 | 1 106 | 755 | 176 | |
| 87 | 481 | −188 | 195 | −5 | −375 | |
| EBITDA | 246 | −87 | −527 | |||
| Resultat før skatt | 85 | 507 | −201 | 193 | −5 | −375 |
| 300 | 249 | −201 | 128 | −5 | −375 | |
| Balanse | ||||||
| 2 055 | 2 236 | 1 078 | 411 | 574 | 333 | |
| 492 | 192 | −56 | 144 | 16 | 21 | |
| 1 563 | 2 044 | 1 134 | 267 | 558 | 312 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 7,3 % | 36,9 % | −21,4 % | 17,6 % | −0,7 % | −213,1 % |
| Egenkapitalandel | 24 % | 8,6 % | −5,2 % | 35 % | 2,8 % | 6,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | −1,82 | 0,09 | 0,02 | 0,35 | −0,88 | −1,3 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4,1 % | 30,8 % | −24,5 % | 39,6 % | −1,1 % | −96,5 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler2,1 mill. kr
Anleggsmidler99 %2 mill. kr
Omløpsmidler1 %21 142 kr
Egenkapital og gjeld2,1 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 kr
Opptjent egenkapital22 %462 001 kr
Langsiktig gjeld77 %1,6 mill. kr
Kortsiktig gjeld−1 %−11 609 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 196 | 1 304 |
| Sum driftskostnader | 1 109 | 823 |
| Lønnskostnader | 191 | 274 |
| Driftsresultat | 87 | 481 |
| Finansinntekter | 0 | 29 |
| Finanskostnader | 2 | 3 |
| Netto finans | −2 | 26 |
| Resultat før skatt | 85 | 507 |
| Årsresultat | 300 | 249 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Svein Åge Straum | 1955 | |
| Styremedlem | Yematawork Negussie Straum | 1970 | |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Svein Åge Straum (født 1955) | 1 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetAspnes Camping AS921 430 345
- Forretningsadresse
- Fustvassvegen 597, 8664 Mosjøen
Underenheter1
- Sted
- Mosjøen
- Ansatte
- Under 5
Historikk
12 hendelser siden 2018
- 2026
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 880 063 kr → 1 303 938 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av signatur
Signatur: To styremedlemmer i fellesskap. Styrets leder og nestleder i fellesskap.
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Ny adresse
Luktvassvegen 1065, 8664 MOSJØEN → Fustvassvegen 597, 8664 MOSJØEN
Hele kunngjøringen
- 2020